Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Odmowa przyjęcia na badanie ze skierowaniem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-26, 08:27   #18
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Odmowa przyjęcia na badanie ze skierowaniem

Cytat:
Napisane przez czarnabiedronka Pokaż wiadomość

Kochana, lekarka/pielęgniarka, czy ktokolwiek to był popełniła przestępstwo nieudzielenia pomocy! Możesz zawiadomić o tym Prokuraturę.
Dodatkowo możesz zwrócić się o wyjaśnienie tej sprawy do Rzecznika Praw Pacjenta w swojej miejscowości, a także do Izby Lekarskiej.
Prawa Pacjenta są w Polsce nagminnie łamane i trzeba z tym walczyć.
Nikt nie ma prawa zmuszać Pacjentów do pobierania świadczeń odpłatnie, skoro mają gwarantowane świadczenia z NFZ- płacą składkę! Lekarze, szpitale itp. mają płacone za nasze wizyty i leczenie, więc dlaczego usługi medyczne świadczone ze środków NFZ są słabszej jakości?
Walczę z tym od kilku lat i polska służba zdrowia codziennie zaskakuje mnie czymś nowym i bardziej wyrafinowanym
Zawodowo zajmuję się błędami medycznymi i wierzcie mi, że czasami nie mogę po nocach spać, jak sobie pomyślę, że to wszystko dzieje się naprawdę!

Zapraszam Was na stronkę Rzecznika Praw Pacjenta- są tam bardzo przydatne informacje.

P.S. Jeżeli Twoja córka przez opóźnienie rozpoczęcia leczenia doznała dodatkowej szkody, tj. dłużej cierpiała, doszło do rozprzestrzenienia się choroby, albo jej zaawansowanego stadium, należy się zadośćuczynienie i odszkodowanie. Ja zawsze jednak, żeby nauczyć lekarzy rozumu, najpierw zgłaszam sprawę do Prokuratury.
Uważam, że im więcej zgłoszeń i postępowań, tym bardziej ostrożni będą lekarze przy wykonywaniu zawodu. Tym samym podniesie się jakość świadczonych przez nich usług medycznych

Od razu też zaznaczam, że nie mam na celu niszczenia nikomu życia, czy kariery- Prokuratura tylko gdy błąd/zaniechanie jest naprawdę poważne.
Nieudzielenie pomocy jest przestępstwem, co oznacza, że w Twoim przypadku sprawa była poważna.

Pozdrawiam.
A jakbym chciała napisać skargę to do kogo?Do rzecznika praw pacjenta?Czy to jest zgodne z prawem że dyżur okulistyczny jest tak daleko?

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Sama sobie wytłumaczyłaś co i jak Ja z opiłkami metalu jechałam 30km bo mimo, że 10km od domu mają oddział to nie dyżury. Ot takie prawo NFZ-tu
Ok,ale powinna nas wysłać do okulisty na NFZ a nie prywatnie.
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując