Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Gdzie na studia?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-03-20, 09:09   #2
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Gdzie na studia?

Cytat:
Napisane przez madzialenka94 Pokaż wiadomość
Witam
W maju piszę maturę, jestem na profilu humanistycznym (bardzo lubię wos i historię współczesną). Myślę o dwóch, a właściwie trzech kierunkach:
- stosunki międzynarodowe
- pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna
- pedagogika specjalna.
Studiować będę zaocznie, ponieważ w między czasie muszę iść do pracy (nie mam innego wyboru). Po studiach marzy mi się praca w jakiejś organizacji charytatywnej, oczywiście jeśli nie wybiorę pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Studiuje może któraś z was te kierunki? Jak wygląda praca po tych kierunkach? Jakie uczelnie polecacie? Wiecie coś o wymianach na UJ z Australią? A może polecacie jakieś całkiem inne kierunki?
Osobiście nie polecam. Mam dużo koleżanek z pedagogiki i prawie wszystkie mają problemy ze znalezieniem pracy nie tylko w zawodzie, ale pracy jakiejkolwiek. Jednak dwie z nich mają się całkiem dobrze. Obie szły na te studia, bo chciały związać z tym swoją przyszłość. Jedna jest już doktorem i pracuje w PAN, druga jeszcze na studiach pracowała jako wolontariusz z dziećmi z uzależnieniem. Po studiach dostała się na jakiś program dla takich specjalistów i wyjechała do Francji. Także wiem, że w Norwegii pedagog to dobry zawód, jak znasz język norweski.

A tak ogólnie, mam wrażenie, że teraz już żadne studia nie dają gwarancji pracy. Z każdym rokiem przebywa coraz więcej absolwentów i nie dla wszystkich po prostu jest ta praca.
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując