Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co zrobić aby kalanchoe znów zakwitło?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-07, 13:50   #12
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Co zrobić aby kalanchoe znów zakwitło?

Cytat:
Napisane przez ola04_2006 Pokaż wiadomość
Może zaczekaj jeszcze do marca?Jakby kwiat nie zakwitł i wtedy porostu go odmłódż.Tzn. ze starej roślinki uszczknij sobie kilka sadzonek (najlepiej z górnych partii kwiatka,w których łodygi nie są zdrewniałe) i zasadż je najlepiej odrazu do ziemi.Ja zawsze robię kilka takich "flansów",a nóż któryś się nie przyjmie.W doniczkę wsadzam zawsze po kilka,dlatego póżniej kiedy się rozrosną to mam fajny busz w doniczce.Jak już Ci się przyjmą i będziesz widziała ,że rosną w górę to odczekaj np.ze 3-4miesiące aż roślinka się ukształtuje i zaczni delikatnie obrywać stożki wzrostu,czyli takie dwa maciupkie listeczki na samych wierzchołkach każdej łodygi.Nie muszą to być wszystkie "czubki"-ja robię to wyrywkowo,tak jak mi ręka poleci.Dzięki temu jak już pisałam roślinka fajnie się rozkrzewia i ma póżniej więcej pędów z kwiatami.I takie zabiegi zrób ze trzy lub cztery w ciągu całego okresu od posadzenia do np września.A póżniej czekaj cierpliwie aż zacznie kwitnąć.Suche kwiaty zawsze ósówaj,będzie kwitł dłużej,kiedy już całkowicie przekwitnie odłam całą łodygę na której były kwiaty -będzie szansa,że pobudzisz go do ponownego kwitnienia.Ja swoją kalanchoe odmładzam co roku.Czyli zawsze po przekwitnięciu obłamuje wszystkie potrzebne mi sadzonki ,starą wyrzucam i ukorzeniam młode.Dzięki temu na oknie mam zawsze fajne,zielone drzewko a nie zżółkkłe opadające listki i zdrewniałą łodygę.Dodam,że doniczka stoi zawsze na parapecie.
W tamtym roku zaryzykowałam tak z gwiazdą betlejemską i w tym roku zakwitła fakt,że dopiero teraz ale mam własną gwiazdę.Więc skoro Twoja kalanchoe nie kwitnie to może warto zaryzykować?Najwyżej stary kwiat zostaw jeszcze w doniczce na wypadek gdybyś miała problem z młodymi.
Nie wiem czy jaśniej ale się starałam
Jasno,jasno

Będę czekać do marca-bardzo Ci dziękuję
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując