Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Finanse domowe po ślubie
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-15, 19:19   #12
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Finanse domowe po ślubie

A wg mnie nie ma zadnej roznicy pomiedzy tym czy ma sie wspolne konta czy nie. My mamy niby dwa, ale generalnie to kasa jest wspolna i niczym sie nie dzielimy. Od razu jak dostajemy wyplaty, przelewamy okreslone kwoty na wspolne konto oszczednosciowe, a pozniej kazdy robi zakupy swoja karta. Platnosci sciagaja sie zawsze automatycznie, kazdy kupuje to na co ma ochote, nigdy by nam nie przyszlo do glowy zeby sie z czegos tlumaczyc. Jak mi sie spodobaja buty za 500 zl to kupuje, nie musze sie ani pytac ani tlumaczyc i na odwrot. Nie wyobrazam sobie klocic sie z moim facetem dlatego ze kupil cos dla siebie. A jak ja sobie cos kupie to tylko sie cieszy, bo lubi jak dobrze wygladam. Po prostu trzeba miec umiar i wiedziec na co sobie mozna pozwolic. Wszystko zalezy od tego ile kto zarabia. My sobie ustalaismy teraz pewna kwote ktora chcemy wplacamy co miesiac na konto oszczednosciowe ze wzgeldu na wydatki slubne, a cala reszta idzie na zycie. Oczywiscie wieksze wydatki konsultujemy razem, a pieniadze ktore sa na kontach sa po prostu wspolne wiec zupelnie nie rozumiem problemu z dwoma czy jednym kontem. Po to sie wchodzi w zwiazek partnerski zeby sie wzajemnie wspierac a nie wyliczac co kto kupuje albo za co placi.
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując