Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-13, 22:08   #392
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Że też na cytrynę nie wpadłam, przecież z ylangiem super wypada, podobnie z rozmarynem. Wypróbuję!!!!
A pomyśleć, że Basia na BU kiedyś proponowała zastąpić bay manuką, patrzyła na właściwości, nie na zapach, (zrobiłam tę mieszankę i śmierdziała strasznie), a wystarczyło wpaść na cytrusy. Ciekawe - jak byłoby z pomarańczą albo odrobiną grejfruta.
Co do pomarańczy, to nie wiem - rozmaryn i ylang, jak słusznie zauważyłaś, dobrze komponują się z cytryną i innymi "świeżymi" zapachami, bo sam jest świeżutki (uwielbiam ten zapach!), a pomarańcza jest troszkę słodka. Z grejfrutem spróbuję, myślę, że powinno być świetnie.
Mój pomysł wydaje mi się dość oczywisty - w decleorze hand-made potrzeba przecież górnej nuty. A poza tym cytryna ma chyba też właściwości podobne do bay - a przynajmniej jedną właściwość, tę, o którą nam chodzi - a nazywa się ona "antybakteryjność"

BTW: skąd miałaś olejek manuka? Widziałam w Profarmie, ale to był roztwór, o ile pamiętam.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując