Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-05-26, 19:00   #420
e1stopa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

No witam jeszcze raz sorrki za tamten post powyżej można go skasować :P. No, więc tak, co do olejków eterycznych w Polsce. Olejki firmy polena aroma nie są eterycznymi chyba, że składnik, którego używają do podtrzymania zapachu można nazwać naturalnym. Jakieś 3 lata temu znajomy przyniósł mi składnik, którym polena podtrzymuje swój zapach. Leżał tak przez rok na szklanej półce w woreczku foliowym. Ostatnio patrzę a na szkle pojawiła się jakaś narośl wraz z popękaniem całej półki. Nie wiem czy to można zaliczyć do naturalnej części olejków. Innych olejków nie będę opisywał, bo jeżeli ktoś podpisuje się, że sprzedaje olejek eteryczny a cena tego olejku nie przekracza 5 zł to przepraszam jak mu się opłaca sprzedawać tak tanio taki towar? I co w środku się znajduje prócz tak zwanych perfum?
Np. na wyrobienie olejku różanego potrzeba 2 ton płatków róż i z tych 2 ton jest 1kg olejku.
To taki olejek nie będzie kosztował 5zł bądź 15zł tylko sporo więcej.
Wiadomo, że olejki eteryczne (te prawdziwe) do końca nie będą czystym nektarem, zawsze musi być jakiś łagodzący składnik (rozpuszczalnik). Dlatego iż taki olejek czysty (nie każdy, ale w większości przypadków) jest substancja dość mocno żrącą :/.
Czytałem na tym forum wypowiedzi ludzi, co np. kupują olejek za 5 zł i pytają się czy mogą go użyć do twarzy. Lepiej nie próbować takich doświadczeń, bo może się to skończyć negatywnymi skutkami. Co do jakości olejków zapachowym nie mam nic do zarzucenia nie są to eteryczne, ale też mają pewien procent czystego olejku w sobie? Widziałem karty techniczne pewnej firmy gdzie jeden olejek zapachowy ma 17% czystego olejku a drugi 55% tak, że też te olejki w pewnym stopniu mają jakieś właściwości. No chciałem się tylko podzielić swoją wiedzą z państwem na ten temat. Sam testowałem kilka firm i niektóre idą naprzód z jakością towaru a inne w tył.

Edytowane przez e1stopa
Czas edycji: 2007-05-26 o 19:05 Powód: błędy w tekscie
e1stopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując