Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ile kosztuje "sprzęt" do akrylu lub żelu, który będę mieć ze sobą robiąc pazurki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-09-23, 12:42   #10
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Ile kosztuje "sprzęt" do akrylu lub żelu, który będę mieć ze sobą robiąc pazurk

Cytat:
Napisane przez OlgaZ Pokaż wiadomość
Nie rozumiem wyczuwalnego oburzenia i takiej reakcji na moje pytanie.
- nikt nie jest oburzony
Cytat:
Byłam w 3 salonach widziałam jak dezynfekują spryskiwaczem, sorry ale to niewiele daje, dezynfekcja to włożenie spryskanego sprzętu do autoklawu a tam nie lądują pilniki i z tego co widziałam cążki też nie, o ile wogóle zakład ma autoklaw.
- to się nazywa sterylizacja , która dotyczy narzędzi po uprzedniej dezynfekcji.
Cytat:
A powinno być jak u dentysty czy ginekologa (mój używa tylko sprzętu jednorazowego) czyli wysterylizowany komplet dla każdej klientki oddzielnie zapakowany.
- w dobrych salonach tak jest.
Cytat:
Tam gdzie byłam a nie były to niskiej jakości salony pilniki, polerki, cążki, nożyki leżały w pojemniku i stylistka spryskiwała je płynem dezynfekującym ale to działa bardziej na psychikę klienta a nie na poziom sterylności bo przecież pilniki mają rowki, no i kilka stron
do tego typu rzeczy- powierzchni niemetalowych - służy np Aerodeisn2000 > szybka dezynfekcja.

Cytat:
Dlaczego stylistka ma się nie zgodzić, nie rozumiem? Co w tym dziwnego czy złego, że będę miała swoje cążki, pilnik itd z którym będę do niej przychodzić ...
Nikt nie powiedział, że sie nie zgodzi.

Cytat:
Co do fryzjera - tak chodzę z własnym sprzętem i nie mam z tym problemu ani ja ani fryzjerka a ręczniki jednorazowe więc ok.

Tak czy siak u fryzjera jest mniejsza szansa złapania żółtaczki, grzybicy itd, rzadziej może uszkodzić naskórek, zaciąć itd.
Jest to Twoja osobista sprawa , nikt się nie wysmiewa i jeżeli masz czuc dyskomfort to oczywiście możesz zakupić pilniki ale najpierw dowiedz się u stylistki czego będzie potrzebowała.

Cytat:
Powinnam w takim razie indywidualnie rozmawiać ze stylistką, niech ona zamówi komplet "sprzętu" dla mnie, który używa i który lubi, bo mi wszystko jedno którą polerkę czy cążki kupię. A jaki jest koszt tak ogólny takiego zestawu, pytam, bo muszę się przygotować finansowo ...
- myslę, że to najlepsze rozwiązanie


Cytat:
To będzie mój komplet, który będę zabierała za sobą, więc nie będzie zostawał w salonie, którym stylistka będzie pracowała, robiąc tylko mi pazury.

Mogę robić rączki w Warszawie lub Mińsku, więc mam nadzieję, że znajdzie się stylistka, która bez problemu będzie pracowała sprzętem indywidualnym a nie ogólnym. Nie wiem, czy salony stylizacji rąk używają sprzętu jednorazowego jak ginekolodzy, jeżeli takie są salony chętnie poznałabym ich adres.
- a może poproś stylistke niech użyje do Twojego zabiegu nowych pilników, któe potem weźmiesz ze soba do domu i na nastepna wizytę przyniesiesz ?
Cążki, pedzelek i resztę będziesz chyba musiła zakupić .




Dodam tak od siebie.
W salonach każdy klient uznawany jest za potencjalnie chorego i w interesie samych stylistek leży dbanie o higienę jak i dezynfekcję i sterylizację ponieważ one także korzystają z tych narzędzi robiąc sobie same paznokcie. Tak bardzo chyba nikt nie chciałby ryzykować - a przynajmniej ja.
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując