Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przetłuszczona skóra głowy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-04-07, 16:39   #5
Yuuki16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Dot.: Przetłuszczona skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Suplementy pomagają dopiero po kilku miesiącach stosowania. Mi Seboradin też nie pomógł od razu. Może za często zmieniasz szampony i suplementy? Może też spróbuj pić dużo wody i brać bratek (usuwa toksyny z organizmu, to mi okresowo pomaga na tłustą twarz, biorę 3-6 miesiący codziennie i odstawiam na 2-3 tygodnie czasem 2 miesiące).

Osobiście nie widzę przeciwwskazań do mycia włosów rano. Sama tak robię od ładnych parę lat i szczerze mówiąc uważam że włosy są ładniejsze (w zimniejsze dni suszę suszarką i nakładam olejek na końcówki). Poza tym nie martwię się jak kiedyś czy jak do 16 będę poza domem to czy będę już ociekała łojem z głowy czy jeszcze nie, a w lato często udaje mi się myć rano i następnego dnia tracą tylko na objętości więc je plotę w warkocz.

Moim zdaniem powinnaś szukać odpowiedniego szamponu i wcierki na skórę głowy, bo sam szampon nie pomoże. Poza tym taka kuracja też może wysuszać więc trzeba robić nawilżające maski na skórę głowy raz na 1-2 tygodnie. By zobaczyć rezultaty też potrzeba czasu, ale jak szampon i wcierka pogarszają stan włosów po 1-2 miesiącach używania to odstawić i szukać czegoś nowego.

Podobno też dieta może pomóc w tłustej cerze, ale ja odkąd się odchudzam i jem zdrowiej nie widzę różnicy mimo tego, że to już będzie ponad 6 miesięcy. Bardziej mi pomagają kosmetyki i suplementy.

Może pójdź do endokrynologa i sprawdź tarczycę czy też inne hormony. Jednak nie daj sobie wcisnąć tabletek antykoncepcyjnych, bo to jest przeciw niechcianej ciąży a nie jak wg niektórych lekarzy lek na regularne miesiączkowanie, brak bólów miesiączkowych, lepszą cerę i włosy ect.
Dzięki za rady Postaram się poszukać czegoś lepszego do swoich włosów a za miesiąc mam wizyte u dermatologa jak nie zapomnę to spytam sie jego o jakąś radę może będzie lepszy od porzedniego?
Yuuki16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując