Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-10-28, 17:07   #2917
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Myślałam o hydrolatach z Ecospa. Mam jednak obawy tak jak Hej. Gdyby wody były butelkowane przez producenta to jeszcze rozumiem. A tak nie wiadomo, w jakich warunkach są one konfekcjonowane przez Ecospa, ile razy otwierane są opakowania zbiorcze, jaka jest czystość opakowań docelowych i urządzeń dozujących. Jeśli się nie mylę, firma nie zleca badań mikrobiologicznych produktów po przepakowaniu (wiązałoby się to ze znacznymi kosztami). W takim wypadku nie ma żadnych podstaw do ustalenia terminu ważności po otwarciu (producent może podać tylko termin po otwarciu oryginalnych opakowań zbiorczych). Nie mam możliwości sprawdzenia, czy zastosowanie konserwantu wystarczy, aby zneutralizować zanieczyszczenia powstałe w trakcie konfekcjonowania.

Hydrolaty, masła, oleje stosujemy w stężeniu do 100%, czyli teoretycznie powinny być one traktowane na równi z kosmetykami. Sklepy, które je rozlewają czy przekładają do mniejszych opakowań, musiałyby zlecać kosztowne testy i dopełniać innych obowiązków. Na szczęście dla sklepów (i przy okazji dla nas) daje się jakoś ominąć te przepisy. Ale w związku z tym klienci powinni być bardziej wyczuleni na kwestie bezpieczeństwa stosowania takich surowców. Tłuszcze, jeśli tylko są przechowywane w odpowiednich warunkach, nie stwarzają ryzyka. Niestety o wodach tego powiedzieć nie można.

Będę dzwonić albo pisać w tej sprawie do sklepu i dam znać, jak się czegoś dowiem. Może jednak robili jakieś testy.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-10-28 o 17:22
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora