Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-12-16, 08:01   #1852
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez zelgadia Pokaż wiadomość
Pomóżcie proszę! Od lat byłam przekonana, że jestem zimą ale ostatnio po zmianie leków zmienił mi się koloryt cery i teraz mam poczucie utraty tożsamożci

1. Jak się opalasz - w miarę szybko na złotawy kolor (co jest dziwne, biorąc pod uwagę że jestem naturalnie naprawdę blada) ale bardzo szybko schodzi mi opalenizna.


2. Kolor oczu - piwne z zielonymi obręczami i ciemniejszą obwódką. Brwi ciemnobrązowe.



3. Piegi - brak


4. Cera - I tu leży wampir pogrzebany... Kuriozalnie zawsze byłam przekonana, że jestem typową zimą bo jestem blada i moja cera ma lekko różowawy odcień. Ale to było kiedy brałam dość specyficzne leki, po których chyba miałam większe tendencje do zatrzymywania wody w organizmie i stanów zapalnych. Po zmianie leków moja cera zmieniła kolor na wyraźnie żółty podton (obecnie NC15, latem NC20 z MAC są idealne).
Zimy przecież też mogą być żółte i opalone (np. deep winter, zresztą ja się identyfikuje jako bright winter a jestem bardzo oliwkowa i moja skóra nie ma nic z cery śnieżki)

Cytat:
5. Naturalny kolor włosów - Ciemny kolor, wydaje mi się że gorzkiej czekolady. Aczkolwiek dziś usłyszałam, że są ciepłe w odcieniu.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście): dość jasny róż


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?: czarny, turkusowy, czerwony, fioletowy. Kiedyś źle wyglądałam w pomarańczu, teraz już nie wiem...
Może zależy jakim pomarańczu?
Cytat:
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz: Nie przepadam za brązem choć wyglądam w nim całkiem dobrze. Czerń dobrze kontrastuje z tym, że jestem blada.
To brzmi jak zima, pod warunkiem, że czerń nie uwypukla Ci cieni pod oczyma i szarej cery, ale pięknie Ci służy.


Cytat:
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? : Mogą być jaskawe
To z kolei brzmi jak bright. Jak u Ciebie z ciemnym grafitowym kolorem? Twoje oczy mają czysty "przeźroczysty" kolor?

Cytat:
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?: kolory nude i taupe, szarawe fiolety
To z kolei zupełnie nie brzmi jak zima a już na pewno nie bright winter chyba, że pokażesz co masz na myśli pisząc o takich kolorach

Cytat:
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?: Jedne i drugie
Jak większości z nas, większość typów stanowi typy ciepło-zimne, pytanie brzmi co przeważa

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Zelgadia, musisz patrzeć na palety i przymierzać, nie ma innej opcji. Na Twoich zdjęciach masz bardzo mocny makijaż, ciężko to ocenić. Gdybym miała oceniać po zdjęciach i tym co pisałaś, jednak bym typowała zimę. Zimowy typ łatwo sprawdzić, bo

- znosi więcej ciężaru "kolorystycznego": intensywnych, chłodnych, "dramatycznych" kolorów, które na innych typach wyglądają groteskowo lub przytłaczają - na zimach wyglądają generalnie bardzo naturalnie;

- znosi dramatyczny, czarny makijaż wokół oka, czarne wyraźne kreski i wygląda dobrze, nie jak wampir (wyjątkiem jest bright winter, ten typ potrzebuje jasnego makijażu oka, bo jest delikatniejszy, jaśniejszy);

- https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...349b4e5849.jpg po 3 świetne kolory dla każdej z 3 zim;

- szminki: fuksjowe, róże z niebieskimi tonami, czerwienie z niebieskimi tonami - zimy lubią wszystkie te "szalone" szminki, bo wyglądają na nich normalniej niż np. brudne róże:
jaskrawe - bright winter, intensywne róże z niebieskimi tonami (100% chłodu) - cool winter, ciemne, burgundowe szminki w którym inni wyglądają "gotycko" na deep winter wyglądają piękne i naturalnie;

Identyfikujesz się z czymś z tego co napisałam powyżej?

WAMPIERZ,
Jak Ci ten kolor wygląda, to jakiś szarawy niebieski, prawda? Lato?
http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/ce...3p2038028.html
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-12-16 o 08:18
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora