Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-16, 11:08   #1346
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
1/4 kostki drożdżowej zalewamy albo do pełna albo do połowy wrzącą wodą albo 90 stopni (tak będzie najbezpieczniej) i przykrywamy spodeczkiem na 10-15minut, żeby mieć pewność.
Nie każde drodze są złe.. trochę mnie irytuje takie nastawienie. Mogę równie dobrze powiedzieć, po co brać probiotyki skoro leczę bakterie p.acnes. Ktoś, biorąc antybiotyk pustoszy swoja florę bakteryjna i obowiązkowo musi brać probiotyki(chyba też bierzesz metronidazol) - a są nimi także drożdże (gatunek Saccharomyces boulardii) . Oczywiście, drożdże piwne to co innego niż drożdże probiotyczne.. ale "drożdże" tak samo jak "bakteria" służą naszemu nie tylko zagrażają. Poniżej artykuł, gdzie szczep Saccharomyces boulardii może hamować i zmniejszać przyczepność candida.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19732158
Nie mniej jednak drożdże piwne i drożdże piekarskie mimo cennych wlasciwosci (i uprzednim porządnym zabiciu wrzątkiem) radzę sobie podarować na ten okres.
Majac takie rewolucje żołądkowe może kup sobie jakiś probiotyk albo wprowadź 1-2 kefiry dziennie. Mi pomogło przy Tetralysalu - a problemy miałam naprawdę poważne (miedzy innymi wymioty, nie mogłam się wypróżnić przez dobre kilka dni) . Lecząc się na trądzik przede wszystkim trzeba zadbać o siebie od wewnątrz - polecam picie sokow warzywnych i owocowych i dodawać praktycznie do wszystkiego ostropestu plamistego, który ma zbawienny wplyw na nasza wątrobę.
Nie każdy może pic oleje - to jest zupełnie normalne, możesz dodawać do sałatek i jakby ręką odjął... Akurat ja nie mam taki problemow i pije normalnie. Pamietaj przy kupnie olejow, ze lepiej dopłacić i mieć pewność, że olej był przechowywany w ciemnym pomieszczeniu (lniany jak i wiesiołek bardzo szybko jełczeją)
Ja nie mówię że drożdze sa złe.Ekscesy żołądkowe wywoływały u mnie jak próbowałam je pić jakiś rok tem(oczywiście zabite). Teraz, w trakcie brania metronidazolu nie jem ich
Ja podczas brania antybiotyków nie mam żadnych ekscesów żołądkowych,biorę probiotyki i piję kwaśne mleko (prawdziwe, z mleka prosto od krowy, a nie ze sklepu gdzie dołożą mleka w proszku.
Ja w ogóle nie akceptuje zapachu oleju lnianego- mimo,że jest delikatny , zbiera mnie na wymioty jak go czuje. A nie był zjełczały, bo był sprowadzony na zamówienie i leżał w lodówce, ponadto kiedyś mi zjełczał i wiem jak śmierdzi takie paskudztwo.
Olej z wiesiołka biorę w kapsułkach- chyba ciężko im zjełczeć, jak leżą w chłodnym i ciemnym miejscu, zabezpieczone otoczką kapsułki przed kontaktem z tlenem.A mampo tych kapsułkach mdłości.

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Właśnie zwracałam na to uwagę, przecież zabijamy drożdże - a w zamian mamy cały szereg witamin i minerałów. No ale.. ja np. obawiam się picia drożdży jak mam antybiotyk. Zostają mi actimelki i osłonka
Czekam aż Podomostra nam to wytłumaczy.Bardzo nie lubię rzucania jakichś teorii bez żadnego podparcia faktami.

Przeglądnęłam ten artykuł, wynika z niego ,że prawie każdy ma candidę.
Objawami są często powszechne choroby i dolegliwości typu refluks (inaczej zgaga-kto jej nie odczuwa po zjedzeniu pewnych rodzajów pokarmu...?), depresje
(powodem moga byc problemy osobiste),bóle głowy,migreny,zaburzenia koncentracji(równie dobrze mogą być spowodowane brakiem magnezu),chrapanie(równie dobrze mogą to być sprawy techniczne typu otyłość,osłabione mięśnie gardła).
Już kiedyś pisałam,że te objawy są tak mało specyficzne i jest ich tak dużo, każdy znajdzie coś u siebie, że jakoś nie chce mi się wierzyć ,żeby przyczyną zła całego świata była candida.
Nie mówię, że nie macie candidy, ale ja byłabym ostrożna.Alergie i wysypki mogą być tez spowodowane antygenami pokarmowymi czy głupią sierścią kota.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-05-16 o 11:21
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora