Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-14, 13:25   #3561
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Ja osobiście nie stosuję kropelek Juvit, przepis niżej skopiowany ze strony Basi Kwiatkowskiej.
Wykonanie:
Jednorazowo wykonujemy małe ilości serum np. 10ml, gdyż rozcieńczone wodą, nie będzie już tak stabilne.

Serum możemy od razu wykonać w buteleczce, na której wcześniej zaznaczamy kreską poziom 10ml. Można też wykorzystać plastikową miarkę dodawaną do odmierzania leków.

- Odmierzamy 5ml Juvit C,
- Dodajemy 3-6 kropli alkoholu przy cerze suchej lub do 9 kropli przy cerze tłustej, jeśli ktoś chce alkohol może zostać pominięty.
- Otwieramy igłą kapsułkę witaminy E i dodajemy jedną przy cerze tłustej co nam da ok 1% witaminy E, przy cerze suchej można dodać dwie kapsułki witaminy E co nam da ok. 2% witaminy E.
- Dodajemy kilka kropli lecytyny z kapsułki przekłutej igłą.
- Za każdym razem mieszamy cały płyn.
- Dodajemy wody destylowanej do 10ml, wytrząsamy buteleczką.

W ten sposób otrzymujemy serum z witaminą C, które zawiera 5% witaminy C oraz 1 lub 2% witaminy E.

Serum przechowujemy w lodówce, co przedłuży jego trwałość. Przed każdym użyciem mocno potrząsamy buteleczką, stosujemy je rano pod krem z filtrami lub wieczorem, najlepiej raz dziennie. Serum można stosować na całą twarz i okolice oczu oraz szyję, dekolt, dłonie. Serum będzie trwałe do ok. 2 tygodni, po tym czasie resztki wyrzucamy lub blisko końca 2 tygodnia wykorzystujemy serum do ciała.

Ja robię troszkę inne, a w tej chwili stosuję olejową wersję wit.C.
ech, nie mam lecytyny, kapsulek zadnych... a wlasnie chyba ta zbyt duza ilosc gliceryny robi takie lepiszcze z tych kropelek. no ale jak juz je mam i nie chce mi sie ich jesc, to sobie sprobuje jeszcze wymieszac... lecytyne w koncu jednak bede musiala kupic
cloche jest offline Zgłoś do moderatora