Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Płatny drugi kierunek studiów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-19, 14:14   #1
synth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15

Płatny drugi kierunek studiów


Witam!

Orientuje się ktoś może bardziej w płatnościach za drugi kierunek? Ostatniu dużo szukam informacji na ten temat w internecie, lecz bardzo mało ich znajduję. Wszędzie ludzie piszą o płatnym drugim KIERUNKU często podając przykład dwóch kierunków na tej samej uczelni. Czy jeśli ktoś studiuję na jednym uniwersytecie i w przyszłym roku chciałby zacząć studiować na innej zupełnie uczelni w tym samym mieście to też musiałby płacić? Jak to wygląda w przypadku, gdy np będąc w roku 2013/2014 na jednej uczelni na studiach stacjonarnych, a na kolejny rok 2014/2015 przejść na zaoczne i w tym samym roku rozpocząć inny kierunek na innym uniwersytecie stacjonarnie? Też wtedy trzeba płacić za ten drugi? Albo bedąc w roku 2013/2014 na stacjonarnych po roku zrezygnować i na 2014/2015 pójść na inną uczelnie?
Bardzo mało informacji jest na ten temat w internecie, słyszałam również, że ta nowa ustawa w ogóle nie jest dokładnie określona, ale może ktoś to ogarnia. Dla mnie jest to bardzo ważne, gdyż płatny drugi kierunek praktycznie rujnuje mi plany i życie, bo nie stać mnie na niego, a właśnie zaraz zaczynam studia, które są studiami, które chciałam robić dodatkowo, a przyszłym roku poprawić maturę i zdać tam, gdzie chciałam głównie iść, najlepiej nierezygnując z pierwszych.
Czy te opłaty za drugi kierunek również dotyczą studiów artystycznych? bo też mi się gdzieś obiło o uszy, że jeśli jednym ze studiów są studia np. muzyczne, to to nie obowiązuje...

Z góry dziękuję za każdą informacje!
synth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując