Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Płatny drugi kierunek studiów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-19, 15:15   #9
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez synth Pokaż wiadomość
Kalini, dziękuję za jakieś informacje Czyli jesli zrobie teraz rok studiów to zmarnuje te 60 punktów i powiedzmy, ze drugi rok bede kontynuowala na niestacjonarnych, to mogłabym pojsc za rok na drugi kierunek bezplatnie, tak?
A gdybym rozstala na drugim roku pierwszego kierunku na stacjonarnych i rozpoczela drugi kierunek to mozna to zamienic tak, zeby placic za ten pierwszy kierunek? Bo slyszalam, ze za pierwszy rok sie nie placi jak sie zdobedzie stypendium rektora, a na nie mialabym zdecydowanie wieksze szanse na pierwszym kierunku.
A poszłam teraz na studia, ktore mialy byc dodatkowe, poniewaz jestem muzykiem i nie chcialam przerywac edukacji w tym kierunku, robic to dodatkowo, bo studia sa lekkie, a jako glowny zawod miec cos innego ale troche te plany pokrzyzowala jakas chora ustawa
Niestety popełniłam błąd i nie jest tak różowo bo będzie brakować 30ECTS-ów. Ale to jest jeszcze do "opłacenia" i nie powinno zniszczyć życia.
Chyba nie da się przekładać opłat, po prostu kończą Ci się punkty i resztę musisz dokupić.
Też mi się nie podoba ta ustawa, już pomijając to, że wg mnie studia powinny być darmowe, to ta ustawa to jeden wielki bałagan.

Za niestacjonarne będziesz płaciła swoją drogą, więc dla Twojego "konta" to tak jakby wcale ich nie było. Czyli to chyba nie zmieni sytuacji, że zostanie Ci najwyżej do opłacenia jeden semestr.

Choć to wszystko jest takie skomplikowane, że być może coś pomyliłam, ale kiedyś szukałam odpowiedzi na inne pytanie w związku z ustawą więc się trochę tego naczytałam, nim znalazłam odpowiedź.
Tu jest tego dużo: http://forumprawne.org/dyskusja-ogol...iow-cz-ii.html

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Cytat:
Czyli 30 punktów strace jak zdam pierwszy semestr i wypisze, przed drugim, czy musze sie wypisac przed pierwszym?
Przed drugą sesją. Jak ktoś napisał wyżej tracisz tylko te punkty, z których będziesz miała zaliczenia. Nie wiem jak jest z 2, czy wtedy je tracisz czy nie.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując