Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zawód z przyszlością ;)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-09-20, 22:04   #29
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: Zawód z przyszlością ;)

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Jest za dużo, to pewne.

Według mnie, byłoby inaczej, gdyby studia humanistyczne były naprawdę "elitarne". W takim sensie, że na takie typowo "nieprzyszłościowe" kierunki typu filozofia, etnologia, kulturoznawstwo miały limit przyjęć po 15 miejsc na rok...i koniec. A nie masowa produkcja nikomu niepotrzebnych filozofów - przyszłych magazynierów. Mówię oczywiście o tych najlepszych uczelniach. A tak pojawiło się sporo prywatnych szkółek, które lubią zrobić sobie kierunek pedagogika, nazwać najlepiej jakoś fajniej i szpanersko to, i już idzie na te studia banda naiwniaków, co myślą, że po licencjacie w takiej szkółce świat zdobędą. Stąd wg mnie takie lekceważenie humanistycznego wykształcenia. Jest ono po prostu przeważnie dziadowskie. Studia są dość proste, przyjemne i naprawdę co drugi matoł jest w stanie je skończyć.

Co innego tytuł inżyniera lepszej uczelni.
Za tym już przeważnie idzie konkretna wiedza.



A po czym wnosisz?
Na kogo jest popyt według Ciebie?

Według mnie, ZAWSZE będzie popyt na najlepszych fachowców.
Nieważne w jakiej dziedzinie: fryzjer, prawnik, stolarz czy informatyk.
Trzeba po prostu być DOBRYM. Albo NAJLEPSZYM.
No i fachowcy w konkretnej dziedzinie! Z ogromnym szacunkiem do osób studiujących filozofię (trudna sprawa i nie dla każdego) ale co po takim kierunku mozna robić? Jak dla mnie tak dosyć ogólny kierunek! A kierunki ścisłe, są przeważnie "ukierunkowane" na jedną dziedzinę życia!

No i czytałam gdzieś, że od kilku lat pedagogika cieszy się niesłabnącą popularnością...Gorzej będzie jak za kilka lat Ci ludzie się wykształcą...I nastąpi "wysyp" pedagogów! Tak samo chyba było kiedyś z zarządzaniem i marketingiem...
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując