Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki naturalne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-20, 23:52   #171
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak dotąd nie mialam do czynienia z wieloma markami. Poznalam jednak kilka firm z opisów i są to: Logona, Lavera, AnneMarie Borlind, Omnia Botanica, Weleda, Madara, MuLondon, Organix, Organique, Put & Rub, Melaleuca, Purely Skin Care, Eco Cosmetics, Urtekram, Sanoflore, Aubrey Organics, Sabon, Joopa, Natur Aroma, Savon Du Midi, Alep, Aesop, Sylveco i tyle mi narazie przyszlo do glowy.
Poznalam też inne marki, które produkują moze nie ekologiczne kosmetyki, ale nie przeladowane szkodliwą chemią i są to m.in. Lush, Rossmann Babydream, Hipp, niektóre serie The Body Shop, Bielenda ( maski algowe), Jericho, BU, Burt's Bees, Kej ( olejki eteryczne).
Kilka firm wypróbowalam i jestem zadowolona, ale nie mam za dużego doświadczenia. O ile z Rosmannem, maskami algowymi i olejkami eterycznymi mam dluższy staż, to markami stricte ekologicznymi zaintersowalam sie dopiero 2 miesiace temu.



Jej przepraszam, źle zinterpretowalam Twoje pytanie. Jeśli chodzi o 100% ekologiczne marki, to na pewno taka marką jest Purely Skin Care.

Tak patrzę na tą markę, ale z tego co jest napisane to one są naturalne, a nie organiczne. Mają jedynie certyfikat poświadczający, że są wegańskie i tyle, żadnego poważnego Ecocertu, Soil Association czy BDIH. I ani słowa o tym, że jakąs choćby część skłądników pochodzi z upraw organicznych. Próbowałam wejść na stronę międzynarodową, ale coś mi nie działa. Spróbuję jeszcze jutro. Za to wiele innych marek wyżej wymienionych to rzeczywiście marki ekologiczne, ale też nie wszystkie bo Organique np. odpada - przynajmniej większość ich produktów.
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując