Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-31, 13:06   #3646
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Lela23 Pokaż wiadomość
Co polecacie dla cery tlustej/mieszanej. Chcialabym cos konkretnwgo a nie podklad ktory jest dobry na 5min eh
Mam tłustą cerę i stosuje taki myk, że używam:
krem nawilżający + podkład matujący
lub
krem matujący + podkład nawilżający

a jako wykończenie puder bambusowy lub ryżowy. U mnie działa to bardzo dobrze. W ciągu dnia robię 1-2 poprawki z pudrowaniem. Kiedy mam okres trochę więcej razy robię się tłuściutka na twarzy niż te 1-2 razy.

Sama po sobie zauważyłam, że podkład to tak 1/4 sukcesu by makijaż się trzymał długo na twarzy. Lepiej zadbać o cerę w krokach nawilżanie, peeling, oczyszczanie, matowienie. Krem pod podkład może być i nawilżajacy, ale musi się wchłonąć do matu (czyli bez tłustego filmu na twarzy), bo inaczej cały makijaż spłynie, będzie wędrował po twarzy itp.

Pytałaś jednak o podkład, więc by nie było, że nie umiem czytać odpowiem Ci, że u mnie sprawdzają się najlepiej:
-Bourjois 123 perfect,
-Bourjois Healthly Mix,
-Bell Perfect Skin,
-Rimmel Wake me Up (odkąd kupiłam odcień 010 niedostępny w polsce i postawiłam na pielęgnację nawilżającą to sprawdza się on u mnie całkiem znośnie, ale 12 h z jedną, dwoma poprawkami to on nie wytrzymuje);


W planach mam zakup:
-jakiegoś podkładu Piere Rene,
-Revlon Photoready,
-Loreal True Match
-Rimmel Match Perfection


Na pewno odradzam dla cery tłustej podkładów z dużym filtrem (35+) przeciwsłonecznym, bo takie są z reguły dość tłustawe co spłynie z twarzy i zaraz tej ochrony przeciwsłonecznej nie będzie w ogóle. Lepiej użyć jakiegoś kremu z filtrem odczekać aż się wchłonie i potem nałożyć podkład z filtrem (ale małym np. 15-20). Takie coś może nie trzyma się perfekcyjnie i nie ma takiej dużej ochrony jak chcemy, ale zawsze to jakoś lepiej wygląda i mamy większą pewność, że nasza tłusta skóra jest chroniona jako tako.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora