Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zima Kwasy A Co Latem?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-06-08, 16:35   #228
K@cha
Przyczajenie
 
Avatar K@cha
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 11
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Właśnie przeczytałam na Biochemii Urody artykuł "Praktyczne porady na temat stosowania preparatów ochronnych z filtrami", sprawdziłam skład kremu (Iwostin Intensywny krem nawilżający o przedłużonym działaniu) i doszukałam się tam składnika o nazwie butyl methoxydibenzoylmethane (wg tabelki -> Parsol 1789 - filtr chemiczny niefotostabilny), odnalazłam również 4-methylbenzylidene camphor (substancja stabilizująca filtr niefotostabilny). Z ww artykułu wynika, że taki "zestaw" sprawia, iż jest to (cytuje zdanie z ulotki dołączonej do kremu) "odpowiednio dobrany układ fotostabilnych filtrów").
Zauważyłam też, że ten krem od niedawna (?) ma troche inny skład i wyższe filtry. W poprzedniej wersji -> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/censura.php?tsid=1&csid=a a95f0e2b0a6cbd50e71c215ef 3775f1&cmd=details&itemid =2879
były inne filtry, z tego co wyczytałam z artykułu z biochemii, nie były fotostabilne.

Dopiero zaczynam "przygodę z filtrami" w związku z tym proszę jeszcze raz o pomoc jakąś doświadczoną wizażankę filtromaniaczkę.
Czy wymieniony przeze mnie krem posiada fotostabilne filtry, czy też się mylę??
K@cha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując