Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-30, 19:24   #3989
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

No właśnie są tańsze, i to jest właściwie jedna z kwestii najważniejszych, chociaż na zdrowiu nie ma co oszczędzać. Dla mnie jednak teoria uwodnienia soczewek kwartalnych i przepuszczalności tlenu nie ma nic wspólnego z praktyką. Być może dla osób o bardzo wrażliwej sferze okulistycznej 18% różnica uwodnienia ma znaczenie (Bausch kwartalne 30%, Biofinity miesięczne 48%). Dla mnie nie, więc nie widzę sensu przepłacać, tym bardziej, że okulista stwierdził, że na tym etapie schorzenia moje oczy są o dziwo w świetnej formie, tak więc mi szkoda, że wycofują kwartałki Bauscha. Nadmienię, że to były jedyne kwartałki nie wycofane ze sprzedaży już parę lat temu, jako jedyne 3-miesieczne spełniające ówczesne normy.
Ojoj, to jak cena jest najważniejsza to faktycznie soflens wygrywają.

Szczerze powiedziawszy uwodnienie nie jest najistotniejszym parametrem a nawet zależność jest odwrotna niż większości osób się wydaje...
Prawda jest taka, że im mniej wody w soczewce tym soczewka ma mniejsze tendencje do wysychania, a większość osób myśli, żę większe uwodnienie jest lepsze...
No ale nie o uwodnienie chodzi a o przepuszczalność tlenu. To jest najważniejszy problem, żeby soczewki nie blokowały dostępu tlenu do rogówki i tutaj różnica między soflens a biofinity jest kolosalna. (27 a 160)



Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
we wrześniu użyłam jednej pary Acuvue Oasys Hydraclear i mi przypasowały
miałam jeszcze 2 pary miesięcznych B&L, więc do nich wróciłam...
ale dzisiaj musiałam tydzień przed terminem zdjąć, bo zaczęły mi oczy łzawić
i ogólnie bolały założyłam nowe 2tygodniowe Cooper Vision i problem zniknął, nie odczuwam dyskomfortu, zobaczymy jak będzie dalej
źle na mnie działają też mocno konserwowane płyny do soczewek.
a próbowałaś może używać płynu Aosept?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2012-11-30 o 19:26
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora