Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - zwolnienie z wychowania fizycznego 2015/2016
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-09-06, 12:45   #31
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: zwolnienie z wychowania fizycznego 2015/2016

U mnie zwolnienia na cały semestr miały tylko osoby, które faktycznie miały jakieś poważne problemy zdrowotne. Ale takich krótszych zwolnień (np. na miesiąc) załatwianych najczęściej po znajomości było sporo.
Sama nigdy nie miałam, ale tak szczerze to wcale się tym osobom nie dziwię. Atmosfera na zajęciach z wfu u mnie w szkole (właściwie to we wszystkich szkołach - podstawówka, gim, liceum) była beznadziejna. Nie byliśmy zgraną klasą i każdy błąd podczas gier zespołowych kończył się wyszydzaniem. Same lekcje tez były okropnie nudne - zawsze gra w to samo, tylko czasami coś innego bo trzeba na zaliczenie (te lekcje akurat były całkiem ok). Szkoła mnie nieźle zraziła do sportu.

Lepiej jakby się zajęli dostosowaniem zajęć do oczekiwań uczniów, tak żeby chcieli ćwiczyć, a nie zmuszać kasując możliwość zwolnienia z wfu.
Mogliby wprowadzić do wyboru kilka różnych zajęć i żeby każdy mógł sobie wybrać na co chce chodzić. Bez podziału na klasy, coś na wzór wfów na studiach. Albo możliwość zaliczenia wfu chodzeniem na zajęcia sportowe pozaszkolne - wystarczyłoby przynieść zaświadczenie, gdzie i na co się chodzi. Bo sporo osób unika ćwiczenia na lekcjach, a poza szkołą z zaangażowaniem coś trenuje.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując