Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki naturalne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-05-28, 20:44   #2376
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś trochę jaśniej? W jaki sposób takie mydełka mogą tracić na jakości?
Nie poddaję Twojej opini w wątpliwość, po prostu chciałabym się dowiedzieć co i jak, aby móc mądrze wybrać.
Wydawało mi się, że mydło robione metodą ręczną na zimno na bazie olejów i olejków eterycznych jest bardzo dobre. Składy na stronie są podane.
Z mojego punktu widzenia lawendowa farma jest lepsza niż lush. A do tego polska (lubię wspierać lokalne działalności). Dla mnie to akurat nie jest żadna moda, od dawna szukałam naturalnych mydeł w dobrej cenie.
Proszę o odpowiedź.

Ja odnoszę wrażenie, że te mydła zyskaly ostatnio na popularności; w końcu skądś się o nich dowiedziałam. Inne czynniki, z powodu których mam dystans do wizażowych mód, zachowam dla siebie

Mnie też pociąga idea produktu z lokalnie występujących składników (na ile to możliwe, dlatego przyglądam się Farmie.

Przeprowadziłam rozeznanie na stronie internetowej, no i to zwróciło moją uwagę. To może być drobna nieścisłość, ale w czasach, gdy na Allegro sprzedają mydło z przetopionego Białego Jelenia z dodatkami płatków kwiatowych a dystrybutorzy polecają używanie mydeł "najstarszych we Wszechświecie" to wolę jednak zasięgnąć opinii. Tylko z tym mam problem.

W dużych firmach proces produkcji jest kontrolowany, każda partia produktu musi mieć ściśle określone, takie same właściwości. W przypadku domowej produkcji i użycia, np. składników pochodzenia naturalnego, poszczególne serie wyrobu mogą się różnić.
Małe firmy dysponują też zazwyczaj mniejszymi środkami na badania.

Jeśli rzemieślnik opracował dobrą recepturę, używa składników dobrej jakości i jest biegły w tym, co robi, to nie powinno to być wadą No i skoro te mydła są sprzedawane, to ktoś musiał dopuścić je do obrotu.

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
A może napisz do właścicielki maila ze swoimi wątpliwościami, to się wszyscy dowiemy co i jak?
Mogę napisać. Zawsze warto zweryfikować źródło. Przy okazji dowiem się w jakim stopniu są przetłuszczone.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując