Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Paznokcie z sercem malowane :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-04-02, 21:37   #4
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Paznokcie z sercem malowane :)

Różowa pantera.

Panterka to motyw ponadczasowy i zawsze modny.
Cętki obecne są zarówno w biżuterii, odzieży jak i na paznokciach.
Sama już wiele razy nosiłam różnokolorowe cętki na paznokciach. Jest to wzór rzucający się w oczy, zwracający uwagę.

Wykonanie nie należy do trudnych. Na początku można popróbować sobie na kawałku kartki, a następnie już na paznokciach.

Co będzie nam potrzebne?
- lakier bazowy
- lakier do zrobienia kropeczek
- lakier do wykonania obwódek
- wykałaczka/patyczek do szaszłyków/szpilka/wsuwka do włosów

Kiedy już mamy przygotowany ten arsenał, mamy też przygotowane nasze paznokcie, to zabieramy się do roboty
Malujemy paznokcie lakierem bazowym. Ja dla idealnego krycia nakładam zazwyczaj dwie warstwy.

Czekamy spokojnie aż lakier do końca wyschnie. W tym czasie przygotowujemy jaśniejszy lakier i wykałaczkę.

Wykałaczką wykonujemy na lakierze bazowym nieregularne kropki, ciapki. Kropkujemy całe paznokcie, lub w dowolnych miejscach - to już zależy od wyobrażenia jak ma się ostatecznie panterka prezentować. Ja robię kropki po ukosie.

Czekamy aż kropki przeschną, żeby w kolejnym kroku się nie rozmazywały. Potem przygotowujemy czarny lakier z cienkim pędzelkiem.

Cienkim pędzelkiem malujemy obwódki wokół jasnych kropeczek. Nie muszą być one idealnie równe, bo pantera też nie ma tych łatek równych

Po wyschnięciu całości paznokcie możemy pokryć dodatkowo bezbarwnym top coatem. Ja jestem na to zbyt leniwa i zostawiam pazurki bez topa



Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (162,8 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (101,3 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (114,7 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (88,0 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (38,7 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (90,2 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (47,2 KB, 2 załadowań)
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora