Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Odstające łopatki...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-08-25, 20:38   #4
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: Odstające łopatki...

mam ten sam problem, u mnie jest on wynikiem ogromnej, zaawansowanej skoliozy.pozatym mam także "płaskie plecy" . Nie jest to problem tylko z łopatkami, ale z całym kręgosłupem, skolioza to wada postawy której nie można lekceważyć. Dopóki jesteś młoda musisz koniecznie zacząć leczenie. Najlepsze wyjście to basen. Pływaj jak najcześciej, napewno możesz zapisać się na lekcje pływania albo poprostu uczyć się sama (ja jestem samoukiem i jeszcze się nie utopiłam ) pozatym koniecznie poproś swojego lekarza o skierowanie do kliniki rechabilitacji w Katowicach - Ochojcu, gdzie pod okiem pani prof. Dobosiewicz leczy się skoliozy (sama tam jezdzę na 2-3 tygodniowe turnusy) Pamiętaj NIE MOZESZ TEGO ZLEKCEWAŻYĆ, wiem co mówię, w wieku 12 lat miałam lekką skoliozę, którą zaniedbałam. teraz mam 18 lat i kwalifikuję się tylko do operacji. Jeśli nie chcesz aby to spotkało takze Ciebie musisz natychmiast się zmobilizować. Wada postawy to nie jest problem tylko estetyczny, pozniej będziesz cierpieć na bóle pleców, drętwienie kończyn itp. Kręgosłup to podstawa całego ciała i naprawdę nie warto go zaniedbać.
izusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując