Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Domowy peeling kwasem salicylowym
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-02-20, 07:40   #2706
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ja zrobiłam sobie nową porcję salicyla w oleju, stężenie ok. 10%, użyłam na razie 3 razy co 3 dni i jest super zaskórniki otwarte są mniej widoczne, pory węższe (choć nie miałam ich specjalnie rozszerzonych), zaskórników zamkniętych jest zdecydowanie mniej, a łuszczenie prawie żadne, tylko koło skrzydełek nosa.
Kwas nawet po podgrzaniu się nie rozpuszcza dobrze w oleju (obecnie mam macerat na bazie oleju słonecznikowego), są w nim zawieszone drobne kryształki, ale rozpuszczają się, gdy rozsmarowuję roztwór na twarzy.

Na pewno nie wrócę do salicyla na spirytusie. Dla porównania - wcześniej punktowo na kilka zmian nałożyłam kwas salicylowy na spirytusie o tym samym stężeniu. Efekt - skóra złaziła grubymi płatami. Ja podziękuję za takie atrakcje

Mam też przygotowany kwas LHA (5%) na oleju, ale trochę się boję Niech sobie poczeka. Do pomocy ukręciłam sobie jeszcze tonik z kwasem migdałowym, glukonolaktonem i mocznikiem.
u mnie salicyl na spirytusie tez złuszczał skórę, ale eksperyment zakończony; wole inne kwasy; ze wzgledu na trudne rozpuszczanie raczej do niego nie wracam; wole glikol i mlekowy ale w małych stężeniach
zainteresował mnie Twój tonik; podałabyś przepis?
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując