Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - częste wymioty u dziecka
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-07-29, 13:41   #5
oineso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 163
Dot.: częste wymioty u dziecka

Tak jak opisałaś, to zwykły refluks nie jest. Refluks diagnozuje się przy pomocy gastroskopii, ale nie wiem u jakich dzieci zaczyna się go robić. Obstawiam alergię na mleko lub ogólnie na pokarmy. Wykonuje sie badania z krwi- przy alergii powinny byc podwyzszone eozynofile i bazofile. Wykonuje się takze testy skórne płatkowe- pod odpowiednim plastrem umieszcza sie na 24 godziny próbki pokarmu i po tym czasie sprawdza się odczyn alergiczny w danym miejscu- jest czy go nie ma. Może masz dostęp do większych ośrodków medycznych w których robi się kompleksowe badania- wiem, że w Bydgoszczy takie robią- studiowałam tam dietetyke i na dietetyce pediatrycznej wszystko to mieliśmy omawiane. Warto szukac dobrego lekarza, który nie zbagatelizuje sprawy. Alergia na pokarmy to nie tylko mleko, także zboża, warzywa, owoce i cała plejada gwiazd, ale sama tego nie potwierdzisz i nie wykluczysz. Życzę z całego serca powodzenia i szczęścia do wyrozumiałych osób w służbie zdrowia Jak co to pytaj śmiało, jeżeli mogę w czymś pomóc.
oineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując