Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-07-21, 10:38   #83
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Przede mną nic się nie ukryje.
Dziewczyny hm... stwierdziłam, że Babydream już mi się znudził i kupię coś nowego jak skończy mi się ta butelka. W związku z tym mam pytanie. Teoretycznie unikamy ALS, ale ja go widziałam w wielu szamponach i to z certyfikatem Ecocertu. Co tak naprawdę o nim sądzić? U mnie w książce jest na żółto, więc już sama nie wiem. Znalazłam kilka szamponów, które mi się podobają i mają wyżej wymieniony certyfikat, a i tak mają ALS.
Ecocert dopuszcza ALS, ale ja też staram się go unikać, bo dla mnie to taki bardziej rozcieńczony "plyn do mycia naczyń"
Cieszę się, że z Twoim tatą już lepiej

Cytat:
Napisane przez Kaska* Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pozwolicie, ze i ja do Was dolacze? Przeczytalam juz prawie caly watek i przyznam, ze nie bylo to latwe, bo produkujecie posty w tempie expresowym. A to moje zbiory:
*mydlo z mineralami z Morza Martwego,
*mydlo z kozim mlekiem i miodem Shea Beauty,
*mydlo Medimix,
*czarne mydlo Akoma,
*mydlo z glinka zielona Akoma,
*pomadka Burt's Bees,
*mydelko rumiankowe,
*szampon i odzywka z miodem manuka dr. organic- Uzywam ich juz od 3 lat na zmiane z innymi ''smakami'' dr. organica i sa zdecydowanie najlepsze! Nawilzyly moje cienki, delikatne wlosy, bez obciazenia ich, ograniczyly wypadanie. Zdecydowanie polecam!
*odzywka z wit.e dr. organic-nawilza i wygladza wlosy, ale tez rozjasnia,
*krem na dziennatural being z miodem manuka- uzywam dopiero od tygodnia i jak narazie mysle ze jest swietny. Szybko sie wchlania, matuje na ok. 5 godzin, co w moim przypadku jest duzym sukcesem i jak narazie nie zapchal,
*krem natural being na noc- przyszedl wczoraj i jeszcze nie probowalam,
*krem natural being pod oczy- po nalozeniu, po ok. 20 minutach skora wokol oczu robi sie czerwona, potem wrecz bordowa, a potem... wszystko mija, skora jest gladka i nawilzona. Jednak niepokoi mnie to zaczerwienienie i nie wiem czy powinnam do nadal uzywac,
*olej arganowy,
*olejek herbaciany,
*olejek mietowy,
*hydrolat oczarowy,
*olej kokosowy,
*maslo kakaowe,
*woda termalna Avene,
*zmacerowany olej marchwiowy,
*olej kokosowy (frakcjonowany),
*olej z pestek malin,
*olej jojoba,
*probki- szampon i odzywka JMO miod i hibiskus, krem z olejem arganowym Kaeline, krem z granatem nawilzajacy Juice Beauty, oczyszczajace serum z kwasem salicylowym Juice Beauty do cery tradzikowej, zel na noc Living Nature, krem-sorbet Caudelie, nawilzajacy fluid do tlustej skory Lavera, szampon do wlosow Barefoot, filtr do twarzy SPF15 Oy!
Śliczny zbiór Nawet pytań nie zadaję, bo poczytałam wcześniejsze posty.

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Witam w kontynuacji wątku! odebrałam dziś moją przesyłkę z odżywką z JMO cytrus i gorzka pomarańcza i zamierzam testować
Mam głupie pytanie po czym poznać czy włosy są suche czy normalne czy inne? ja już sama nie wiem jakie w końcu mam - jedno jest pewne ostatnio strasznie mi wypadają i zaczynam się tym martwić jeszcze trochę i będę jak kolano
Dla mnie suche włosy to jak mam sianowate końcówki, normalne to normalne a tłuste się świecą o sklejają. U mnie czasami zdarza się, że u nasady przy skórze głowy bardziej się przetluszczają, a końcówki są suche.

Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
już druga część, a ja się tak opuściłam w śledzeniu i czytaniu pierwszej 8O
wklejam swoje ostatnie naturalne nabytki:
+ skład naturalnego Chapsticka, tego z avocado (drugi ma podobny)
Ingredients: helianthus annuus (sunflower) seed oil, jojoba esters, euphorbia cerifera (candelilla) wax, cocos nucifera (coconut) oil, flavour, beeswax, copernicia cerifera (carnauba) wax, butyrospermum parkii
(shea butter), glycine soja (soybean) lipids, mangifera indica (mango) seed (mango butter), octyldodecanol, olea europaea (olive) fruit oil (olive butter), persea gratissima (avocado) oil (avocado butter), rubus idaeus (raspberry) seed oil (raspberry butter), tocopherol, tocopheryl acetate.

+ nie wiem czy wody Barwy - pokrzywowa i brzozowa są naturalne, ale na KWC w jednej z recenzji znalazłam taką opinię, że są (obie mają po 4 składniki - brzozową też mam, ale przelaną do pojemniczka z psikaczem z tych pojemniczków a la do samolotu kupionych w zestawie w SP)

Któraś z was w poprzedniej części wątku prosiła o ocenę wody różanej Dabur i balsamu Badgera. O wodzie nie mogę za wiele powiedzieć bo dopiero teraz zaczęłam jej używać, ale co zauważyłam to dość silny różany zapach (ale nie taki chemiczny jak w toniku Garniera tym różowym), nie podrażnia, nie czuć jakoś odświeżenia, ale skóra po jego użyciu jest zmatowiona lekko. A co do Badgera... cóż wolę już tego All Natural Chapsticka (mam go z wymianki), choć strasznie jest niewydajny. Po prostu Badgera prawie nic nie robi i zdecydowanie za szybko w ogóle nie czuć go na ustach. Zapach ma taki lekko ziołowy, intensywny. Generalnie nie kupię więcej.
Świetny ten naturalny chapstick Mógłby jakiś dystrybutor go wprowadzić na polski rynek, bo inne chapsticki są przecież...

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
U mnie w Rossmannie od jakiegoś dłuższego czasu patrzą jak na potencjalną złodziejkę, wkurza mnie to. Kiedyś podejdę i naprawdę coś powiem tym ochroniarzom, bo się czuję cała spięta przez to w sklepie.
Nic zlego nie robisz, więc kompletnie się tym nie przejmuj. Ja nie dość, że badawczo oglądam wszystkie kosmetyki, to jeszcze robię im zdjęcia komórką, sprawdzam w słowniku składniki i generalnie nie zachowuje się jak typowa klienta. Raz w Sephorze ochroniarz zwrócił mi uwagę, że nie wolno fotografowac kosmetyków. Powiedziałam, ze nie kupię nic dopóki nie sprawdzę składu, a nie mam czasu go przepisywać i analizować na miejscu. Zatkało go i uciekł
Przy okazji: byłam w Rossmannie i zauważyłam nowe produkty Alterry - do twarzy na pierwsze zmarszczki i olejek. Olejek wąchałam - taki bezzapachowy raczej. Jezcze był jakiś drugi, ale zabrakło (jak widać na zdjęciu). Czy któraś zna tą serię na pierwsze zmarszczki? Jaki ma zapach?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Rossmann Alterra erste falten.jpg (49,4 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Rossmann Alterra pflegeol.jpg (37,1 KB, 99 załadowań)
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-07-21 o 10:40
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora