Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-10-03, 08:04   #610
vesper
Rozeznanie
 
Avatar vesper
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 737
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Do Vesper i innych Wizażanek zainteresowanych tonikiem z kwasem migdałowym.

Zrobiłam ponad 10 prób rozpuszczalności kwasu w wodzie, schodziłam od 10% w dół (mając w pamięci informację, jaką otrzymałam z Mazideł, o rozpuszczalności kwasu w stężeniu do 10%, jeśli tonik jest przechowywany poza lodówką). Nie wiem, skąd się wzięły takie dane, bo kwas w stężeniu 10% czy nieco niższym krystalizuje okrutnie już w temp. 22°C. Zeszłam w końcu do 5% i zrobiłam nawet tonik z kwasem hialuronowym ściśle według instrukcji, żeby sprawdzić, czy to nie kwestia innych składników. Niestety, nawet przy tak niskim stężeniu wytrącają się niteczki kwasu. Próbowałam też połączenia 4% migdałowego + 6% mlekowego, odrobina kwasu nadal się wytrącała. Tak więc odpuściłam sobie dalsze testy, poniżej 4% to już nie bardzo jest sens.

Albo trzeba by użyć choć odrobinę alkoholu lub innego rozpuszczalnika, albo zastosować kwas migdałowy w stężeniu 5-6% w serum z olejami.
dzięki Lorri za próby, a gdyby dodać alkohol to udałoby się zrobić ten tonik kw. migdałowy + mleczan sodu ?
vesper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując