Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Aparaty ortodontyczne cz. XVI
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-02-21, 19:53   #2347
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Samma Pokaż wiadomość
Ja miałam wyciski,zdjęcia itd robione od razu na konsultacji z tym,że nie było to jakieś wymuszenie na mnie żeby je zrobić itd tylko moja decyzja. Wiedziałam,że zostanę u tej ortodontki zwłaszcza,że miałam wcześniej doświadczenie z innymi ortodontkami,ale zrezygnowałam z nich ponieważ nie przekonał mnie ich plan leczenia. Wiadomo,że mimo wyboru, jakieś obawy są jak to będzie w trakcie leczenia i czy wszystko pójdzie zgodnie z planem,zwłaszcza,że u mnie nie jest nic na 100% i wszystko po drodze może się zdarzyć...



Hej wiem,że wypowiedź troszkę odgrzebana ale mam pytanie odnośnie striping jako,że masz już doświadczenie w tym temacie. Również mam mieć wykonywany ten zabieg i czy ortodontka mówiła Ci o tym,że jest to jednak bezpieczne dla szkliwa? Cieszyłam się,że obejdzie się u mnie bez wyrywania zębów, ale zaczęłam zastanawiać się czy to "zeszlifowanie" w jakiś sposób nie wpłynie na wygląd zębów po jakimś czasie np nie przebarwią się ?
Mój ortodonta nic nie mówił na ten temat bo to jest czynność jak wymiana ligatur, założenie łuku czy cokolwiek innego striping trwa kilka sekund i w sumie ściera minimalnie szkliwo (na pewno jest bezpieczniejsze niż wyrywanie ) tak tylko, tylko aby ząb nie był za mocno przyciśnięty do sąsiada mój orto określał to jako zmniejszenie tarcia między zębami. Przebarwienia się pojawiły ale czy to wina stripingu? prędzej bym powiedziała, że metalowych zamków ale tak sobie tylko gdybam sądzę, że porządne czyszczenie w gabinecie załatwiłoby sprawę nie obawiaj się... będzie dobrze
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora