Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-05, 12:42   #594
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dziewczątka kochane, mam taki problem. Ponieważ zimą moja buzia robi się bardzo blada, wszystkie moje zapasy minerałów stają się zbyt ciemne. Przeczytałam że dwutlenek tytanu ma silne właściwości rozjaśniające. Czy do gotowego podkładu np. Lumiere mogę dosypać taki dwutlenek tytanu z kolorówki celem rozjaśnienia koloru? Trzeba go najpierw jakoś zmielić, by był odpowiednio zmikronizowany, czy może mogę go wsypać bezpośrednio do podkładu i wymieszać? Czy ma to w ogóle sens? (bo w gotowym podkładzie proporcje składników są już odpowiednio wyważone, więc nie wiem, czy dodając titanium dioxide nie zniweczę jego własności?)
Na pewno zmienią się właściwości podkładu, bo dodając dwutlenek tytanu w celu rozjaśnienia muszą to być jednak większe ilości niż w przypadku pigmentów kolorowych, co zaburzy proporcje składników.
Lepiej było by go też oczywiście zmielić, niezmielony nie będzie dobrze się rozprowadzał... Zamiast tego myślę, że możesz dodać albo Extander W, który nie wymaga młynka (o ile się nie mylę) lub aby trochę mniej zaburzyć proporcje składników dodać mieszankę składników zbliżoną do składu podkładu (ale mam na myśli raczej podkłady z receptariusza, wiadomo, że proporcje w gotowych podkładach są dla nas niewiadomą).
To są raczej moje pomysły, niepoparte zbyt dużą praktyką, więc może jakaś bardziej "zaawansowana mieszalniczo" Wizażanka poradzi lepiej.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując