Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - *~* Bierzmowanie ~*~
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-05-04, 10:56   #22
Belcia
Zakorzenienie
 
Avatar Belcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 960
GG do Belcia
Dot.: *~* Bierzmowanie ~*~

Cytat:
Napisane przez Vivienne
Z tym bierzmowaniem to w ogóle problem w mojej parafii...
Kiedy byłam w 3 gimnazjum do bierzmowania zostały dopuszczone tylko nieliczne osoby, które miały wysokie oceny z religii i uczęszczały do parafialnych grup typu Kółko Różańcowe, Dzieci Maryji i takie tam
Kilka miesięcy temu zostałam poproszona na chrzestną. Moja mama wybrała się do proboszcza by dał odpis moich papierów bym mogła zrobić bierzmowanie gdzie indziej. Niestety, księzulek uznał, że jestem niedojrzała bo nie przyszłam sama i odmówił wydania aktu chrztu [ciekawe czy jakbym sama się stawiła to by mi dał...wątpię ]. Tym sposobem chrzestną nie zostałam.
Papiery wydają bez łaski dopiero po 18 roku zycia. Ale wtedy do bierzmowania tez trzeba conajmniej rok chodzić na jakieś zajęcia. paranoja Będę musiała iść do jakiejś innej parafii

Wkurza mnie to. Gdzie indziej to prawie każdy jest dopuszczany. Cóż za niesprawiedliwość!

Musiałąm się wyżalić
cos wiem o tym

W drugiej klasie liceum chcialam byc bierzmowana.Zapisalam sie do odpowiedniej grupy...wlasciwie wyzebralam zeby przyja mnie ksiezulek na pasujaca mi godzine.
nie chodzilam za czesto.Moj brat nie chodzil w ogole i jakos mu sie udalo.Do mnie sie przyczepili i nie dopuscili do bierzmowania.Alez bylam zla.

na nastepny rok tez sie zapisalam.tym razem chodzilam na kazde zajecia i nawet rbilam notatki Ksiezulek tak mnie lubil ze w dniu bierzmowania posadzil w pierwszej, honorowej lawce
__________________


Belcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując