Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Techniki malowania wzorków, ozdabiania paznokci, dobór sprzętu itd.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-10-10, 14:11   #3
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Techniki malowania wzorków, dobór sprzętu oraz porady z tym związane

Pięknie dziękuję Moderatorce za wyodrębnienie nowego tematu
Serdecznie zapraszam wszystkie dziewczyny do dzielenia się swoimi patentami, do zamieszczania zdjęć i filmików instruktażowych itd.

***
Sama ciągle uczę się malować, ale kilka rzeczy już mniej więcej "wiem" Na początek oczywista oczywistość, o którą jednak często jestem pytana:

Maluję farbkami Polycolor i Orgasmic na naturalnej płytce paznokcia, na zmatowionym lakierze. Lakier matuję albo za pomocą bloczku polerskiego/kostki matującej (lakier musi być wtedy absolutnie suchy, żeby się ładnie i równo ścierał), albo za pomocą lakieru matującego (metoda szybsza, bo matowa warstwa dość szybko schnie). Używam lakieru matującego Inglot.

Na zdjęciu poniżej są moje ulubione pędzelki, a używam ich do: (od prawej)
* typowy do malowania metodą one stroke
* do cieniutkich kreseczek i zawijasków, do koronki, kropeczek, plamek, konturów
* do długich, cienkich linii, listków i konturowania listków, do malowania piórek
* do kwiatów i liści, one stroke; samym grzbietem robi się fajne kreseczki
* do cienkich listków, arabesek, wypełnienia
* do kwiatów i liści, one stroke




Pędzelki są do kupienia w sklepach dla plastyków, w hurtowniach kosmetycznych, na stoiskach paznokciowych w centrach handlowych, w Internecie. Mam pędzelki bardziej i mniej markowe, ale na razie nie widzę między nimi żadnej różnicy. Osobiście wolę te drobniejsze i z krótszą rączką, bo kiedy maluję sobie wzorki lewą ręką, to nie panuję nad drewnianą górą pędzla i drżę o swoje oczy oraz inne urazy czoła i głowy
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując