Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Najgorsze wizyty u fryzjera - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-05-13, 10:54   #951
Kolaszka
Raczkowanie
 
Avatar Kolaszka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Göteborg
Wiadomości: 61
Najgorsze wizyty u fryzjera - wątek zbiorczy

Uff, przeczytałam prawie cały wątek Naprawdę wspołczuję Wam takich wizyt. Tez miałam kiedyś za krótko obcięte włosy, ale miałam z 12 lat i jakoś tak sie nie odezwałam . Niestety nie rozumiem paru rzeczy.
1.Fryzjer zawsze pokazuje efekty swojej pracy, podaje lusterko aby obejrzeć sie z tylu, wiec czemu 90% z Was nagle dopiero w domu uświadamia sobie ze cos jest nie tak. To w salonie macie czas aby fryzurę obejrzeć, powiedzieć co wam nie pasuje i poprawić.
2. Jeśli nie jesteście zadowolone z efektu odrazu w salonie, czemu płacicie za taka usługę nie odzywając sie, a potem w domu obsmarowujecie taki salon lub fryzjera na forum.
3. Dlaczego uznajcie ze salon jest profesjonalny, bo jest ładny! Takie rzezy ocenia sie po umiejętnościach fryzjera. Mozna go zapytać gdzie uczył sie zawodu, jakie ma doświadczenia, jakie szkolenia przeszedł, poprosić o pokazanie jego prac. Wnętrze salonu każdy moze sobie wyremontować, aby wyglądał na luksusowy.
4. Czego tak naprawdę oczekujecie, jeśli farbowanie powyżej 100 zł i strzyżenie powyżej 20 zł jest dla was za drogie ? Nauka fryzjerstwa nie jest tania rzeczą. Szkoła, szkolenia, narzędzia fryzjerskie, materiały to jest masa pieniędzy. Tubka farby do włosów kosztuje od 20 zł, do tego trzeba doliczysz oxydant, szampony, odzywki, folie, jakieś dwie godziny pracy i stania na nogach, jeszcze podatek, a Wy chcecie aby ktoś profesjonalnie, z wielkim zaangażowaniem i na dobrych jakościowo kosmetykach wykonał Wam koloryzacje za 60 zł!!![emoji33] i to najlepiej ze strzyżeniem
5. Jeśli farba po miesiącu jest wypłukana to nie jest źle wykonana koloryzacja, którą trzeba reklamować. Farby fryzjerskie maja to do siebie, że są delikatniejsze niż te w sklepach. I jest to tylko dla dobra Waszego i Waszych włosów, aby ich nie niszczyć i aby zamian koloru była potem możliwa. Poza tym wiele kobiet zapomina, że farbowane włosy potrzebują pielęgnacji dobranej do nich. Trzeba używać odpowiednich szamponów, odzywek, masek, ale i chronich włosy przed promieniowaniem UV.
6. Pamiętajcie zawsze, że nie każdy kolor może wyjść na Waszych włosach, nie każde efekt jest możliwy do osiągnięcia a na niektóre potrzeba paru wizyt u fryzjera. Niestety wydaje mi sie, że poważnym błędem fryzjerów jest częste nieinformowanie o tym i klientka potem jest zaskoczona ze po 30 min z farbą na głowie nie ma tego co pokazała na zdjęciu/palecie.

Edytowane przez Kolaszka
Czas edycji: 2015-05-15 o 11:13
Kolaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując