Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co robić gdy zapcha kosmetyk ???
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-03-29, 11:26   #26
_marcepanka_
Raczkowanie
 
Avatar _marcepanka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 185
Dot.: Co robić gdy zapcha kosmetyk ???

Już odpowiadam

Używam aktualnie produktów zakupionych w sklepie Biochemia Urody. Używam serum lemon na zmianę z serum 3 rose wraz z nawilżaczem w postaci kwasu hialuronowego. Na jakiekolwiek niespodzianki nakładam cudowny olejek tamanu. Po nim wszystko znika i nigdy nie wychodzi w postaci białych guli. Jak tylko poczuję, że jednak coś sie dzieje, smaruję natychmiast i wszystko się wchłania, znika szybciutko. A już wągrów to prawie żadnych nie mam od kiedy zrezygnowałam z kupnych kremów zawierających oleje mineralne i parabeny.

Czasem tylko aplikuję na twarz nawilżający krem Nuxe, ale on nie ma ani parafiny, ani parabenów. Jest prawie całkowicie naturalny.

Czasem też sprsyskuję twarz hydrolatem. Chyba wszystkie są dobre. W sklepie BU jest spory wybór.

Są tez inne godne polecenia sklepy, jak Mazidła, Zrób Sobie krem i inne. Na Wizażu jest sporo o tym.

Niedawno rozpoczęłam serię zabiegów mikrodermabrazji, ale to nie ona miała główny wpływ na zanik wągrów. Co kilka dni nakładam kwasy SVR na noc, ostatnio też przeciwzmarszczkowy krem Roc (który ma trochę chemii, ale niewiele i olejów mineralnych nie ma wcale). Jednak zarówno mikrodermabrazję jak i kwasy i Roc stosuję od niedawna, a wągry zniknęły kilkanaście tygodni temu, gdy zaczęłam używac kosmetyków robionych, naturalnych, bez parafin i innych świństw. Dopiero niedawno odważyłam się zastosowac inne kosmetyki okazjonalnie.

I jeszcze jedno, z uwagi na to, iż oleje mineralne (m.in parafiny) zapychają okropnie i nie przepuszczają żadnych substancji odżywczych w głąb skóry tworząc otoczkę na niej, żaden krem nawet z superskładnikiem nie będzie miał pozytywnego działania na skórę, gdyż parafina nie przepuści tego składnika. Zatem stosowanie kremów z parafiną nie ma sensu. Nawet balsamów do ciała nie stosuję z tym paskudztwem. Teraz dokładnie sprawdzam składy kosmetyków. Zresztą na ciele tez już nie mam żadnych wysprysków i podrażnień od kiedy uważam na to co nakładam na ciało.

Jeśli chodzi o podkłady i kosmetyki kolorowe mineralne, to testowałam Everyday Minerals i Buff'd Cosmetics. Te pierwsze są z USA, drugie z Kanady. I jedne i drugie dobre, choc bardziej lekkie wydają mi się Everyday Minerals i te teraz stosuję. Ale Buff'd też są świetne i chyba nawet bardziej kryją. Zresztą to zależy. Trudno polecac którekolwiek, bo i jedne i drugie są świetne. Jeste wiele wątków na Wizażu o kosmetykach mineralnych. Dziewczyny polecają wiele różnych firm. Ja nie bedę testowała więcej, bo nie widzę sensu. Wszystkie minerałki te 100 %, a nie oszukane typu L'oreal, są zbawienne dla cery. Nie dośc, że nie zapychają to jeszcze leczą.
A jeśli chodzi o cenę, to wcale nie sa drogie. A jakośc super

Edytowane przez _marcepanka_
Czas edycji: 2009-03-29 o 11:37
_marcepanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując