Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sposoby Japonek na piękną cerę.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-09-29, 19:05   #2118
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Loss_Lauri witaj
Dawno mnie tu nie było

Przyznam szczerze, że nie zauważyłam twojego postu i sama z siebie użyłam określenia "dziwne", bo właśnie takie mam odczucia, gdy patrzę na blond Azjatki

...ale i tak blond/rude Mulatki są na szczycie mojego rankingu dziwnych połączeń kolorystycznych

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

A propos rudych Japonek: czytałam ongiś, że na którejś z wysp archipelagu japońskiego (bodajże na jej północnej części) prawie wszyscy mieszkańcy mają włosy ogniście rude i dość owłosione ciała
Taka ciekawostka antropologiczna - postaram się znaleźć ten artykuł


...iii mam! http://www.icrap.org/pl/ainu.html
bo Ainowie to nie są Japończycy co ciekawe, z tego co pamiętam, to chyba do Meiji (druga poł. XVIIIw.) Japończycy nie uważali ich za ludzi tylko takie demony z lasu niestety sytuacja tych rdzennych mieszkańców Hokkaido była podobna jak Indian w Ameryce czy Aborygenów w Australii(nawet tytuł 将軍 [shougun], czyli 'wielki generał do walki z barbarzyńcami' wziął się z czasów wojen z Ainami i wypychania ich z Honshuu na północ, na Hokkaido, mimo że to oni byli rdzennymi mieszkańcami Głównej Wyspy), zresztą ich dyskryminacja przez Japończyków, choć ówcześnie już mniej widoczna, nadal istnieje
co do rudości to o tym nie słyszałam, ale Ainu mają kręcone włosy w bardzo dużej ilości
tyle z historii Japonii (strasznie lubiłam ten przedmiot)
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując