Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-09-13, 12:08   #447
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja zauważyłam, że moja twarz i włosy wyglądają raz lepiej raz gorzej i często nie ma to związku z kosmetykami. Może gdyby ta gorsza kondycja włosów zbiegła się w czasie z pierwszym użyciem nowego szamponu, to mogłabym niesłusznie uznać go za winowajcę.

To samo dotyczy tzw. zapychania.
Tak często o tym piszecie, pytacie nawet czy kogoś hydrolat nie zapchał, więc ja też zaczęłam analizować kosmetyki pod tym kątem, mimo, że wcześniej tego nie robiłam. Bałam się używać olejów i niektórych serum. Postanowiłam więc zrobić eksperyment, żeby wyeliminować to co mnie zapycha.

Zrobiłam tak:
Przez dwa tygodnie po oczyszczeniu twarzy nie nakładałam na brodę (tu mi ciągle coś wyskakuje) kremów. Kiedy zaczynałam eksperyment broda była czysta, ale pomimo oczyszczania i niesmarowania zaskórniaki powstały tak jak zwykle i w tych samych miejscach co zwykle. Nasunęło mi to myśl, że być może kosmetyki nie mają na ten proces zbyt wielkiego wpływu. Ciekawa jestem jakby to wyszło w prawdziwych badaniach laboratoryjnych. Bo zauważcie, że już dawno udowodniono, że pochodne ropy naftowej mają zerowe działanie komedogenne, a i tak w internecie szerzy się pogląd jakoby nawet jednorazowe maźnięcie kremem z parafiną powodowała zaśmiecenie twarzy. Ciekawa jestem jak to jest naprawdę, bo przecież jeżeli dwa zjawiska występują równocześnie, to nie znaczy że jedno jest następstwem drugiego. I chyba sporo osób daje się złapać w tę pułapkę myślową.


Ja może tu swoją wypowiedzią zasieję wątpliwość wśród nowych fanek BU, ale tych kosmetyków używam od 1,5 roku, z przerwami i szczerze mówiąc nie wyglądam lepiej niż 3 lata temu. Może włosy mam ładniejsze, co jest zasługą olejowania. Czy tylko ja mam takie wywrotowe nastawienie, czy może jest ktoś z podobnymi odczuciami?


Ciekawa jestem peelingu enzymatycznego, koleżanka ma mi zamówić. Jak do tej pory peelingi enz. z drogerii mnie nie zachwyciły, nie czułam ich działania. Dlatego ciekawa jestem, czy ten z BU jest coś wart.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując