Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problem ze stopami!!! Prosze o porade
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-02-13, 20:43   #10
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Problem ze stopami!!! Prosze o porade

Chcesz być piękna, to cierp , chcesz być zdrowa to zacznij nosić normalne buty
Narazie to jest tylko zgrubiała skóra, wycinanie nic nie da, skóra będzie coraz twardsza, bo po pierwsze na tkanke jest ciągły ucisk podczas chodzenia od zewnątrz, a po drugie, kość od środka naciska od wewnątrz, dlatego to miejsce boli, z czasem skóra stwardnieje jeszcze bardziej, od wycinania, tylko szybciej zacznie rosnąc coraz drubsza, a do tego dojdzie narastanie chrząstki od wewnątrz i wytworzy się haluks, który wycina się chirurgicznie. Miałam już jedną klientkę po operacji haluksów, miała koszmarne blizny i narastała jej skóra w tym miejscu, na szczęście była już 4 lata po operacji więc mogłam działać frezarką, ale i tak baaardzo ale to bardzo uważałam Generalnie jeżeli coś zaczyna się dziać ze stopami, lepiej przerzucić się na nieco wygodniejsze obuwie, a obcasy (wysokie) zosatawić na szczególne okazje. Stopy oczywiście anatomicznie nie są dostosowane do obcasów. Podczas chodzenia na nich zostaje upośledzona jedna z ich funkcji- amortyzacyjna, niektóre części stopy są przeciążone, zmienia się biomechanika chodu, powstają przykurcze w stawach, zanikają mięśnie krótkie, a co za tym idzie, łatwiej o kontuzję... Bardziej szczegółowo nie chce mi sie pisać
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując