Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Brąz ZIMNY czy POPIELATY. część II - wątek zbiorczy.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 00:06   #1576
LoveMy_Town
Przyczajenie
 
Avatar LoveMy_Town
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY....czescII -wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Po pierwsze gratuluję samozaparcia i wyciągnięcia właściwych wniosków A chzntal sobie daruj...Caate nią robiła i...rudzielce wyszły, że hooooo!hoooo! Ja użuwałam i byłam zadowolona z Allwaves jest dosyć tania i wydajna 100ml i rozrabia się 1:1,5, dziewczyny z Goldwela też są zadowolone, ale jest droższa.
Dziękuje, miło mi
A więc jeżeli odradzasz mi chantal to skuszę się chyba jednak na Allwaves ze względu na cene oraz opinie, już kiedyś też o niej słyszałam dobre rzeczy, problem w tym, że mają oni jak dla mnie jakieś poplątane te numeracje, nie rozumiem ich do końca, widze tony naturalne ale gdzie w ich palecie jakieś mixtony? Jeżeli dobrze zrozumiałam to mixtonem jest każda farba z zerem przed kropką np. 0.3 albo 0.4, a w ich palecie widzę tylko dwie takie farby: 0.1 , 0.6 chyba, że mixtonami są u nich te 3 cyfrowe numeracje np. 333, 666 ?


Cytat:
Tak do każdej profejonalnej farby musisz dokupić sobie oxydant, utleniacz. Ak ptzuciemniasz to 3%, lub 6% i mieszać go z wodą destylowaną na 4% lub 3%, po paru farbowaniach powinien się kolor utrwalić jeśli nie były utleniane, rozjaśniane, bo z pustego włosa spłukuje się szybko. 6% spisałą by się do tonowania, czyli na tym samyn poziomie, ale włosy juz farbowane, bo naturalne i odrost rozjaśni o 1 poziom, więc będą rude.
To może użyłabym utleniacz 3% na odrosty a 6% na długość? I trzymać odrost np. 25 min. a długość tylko 5 min.? Oj sama już nie wiem Zawsze tak robiłam z drogeryjnymi żeby odrost nie był dużo jaśniejszy.

Miesza się w proporcjach 1:1,5 gdzie 1,5 to utleniacz pół na pół z wodą destylowaną? W aptece dostane ten utleniacz i tą wodę?

Cytat:
Dobór koloru neutralizującego zależy od obecnego refleksu, więc musisz prawidłowo ocenić jaki jest Twój rzeczywisty refleks, zapytaj znajomych na dworze, w słońcu...to będzie najbardziej wiarygodne, bo sztuczne światło przekłamuje.
Co do tych refleksów to się dowiem :P ale powiedzmy że okaże się, że mam złoty refleks, to co wtedy? mam zmieszać farbę np. 4.0 z 7.76?

Cytat:
Nie mogę ocenić jaki masz obecny poziom włosów? 7, czy 8?
7 czy 8? nigdy nie uważałam siebie za blondynki Szczerze mówiąc nie mam pojęcia z fryzjerskiego punku widzenia, ja bym oceniła swój kolor na jasny albo średni brąz, ostatnia farba jaką farbowałam to była 4 która się już spłukała więc może mam 5? Jak się to ocenia bo przecież na każdej palecie te odcienie się różnią.

Cytat:
Jak masz rude, potrzebny niebieski/popiel, Ash lub po przecinku .1 lub .11, tylko uwaga, bo czasem .11 to zieleń
Jak masz złote, to potrzebny fiolet/opal/peła, po przecinku .2 lub P lub V
Jak masz zielone, potrzebujesz czerwieni, w zależności od firmy .5 .6 R
Oczywiście jak masz złoto/zielone to zneutralizujesz to fioletowo/czerwonym.
Neutralizuje się do neutralnego brązu, czasem jak poziom ciemny to nawet do czarnego...

Prześlij mi swojego maila na priv to Ci coś wyślę na temat kolorystyki
I od deski do deski przeglądnij bloga blondbunny, linkniżej, bo tam to jest super wszystko wytłumaczone
Wiadomość wysłana a bloga czytam, czytam intensywnie ale niestety dalej mam wiele niejasności i pytań jak widzisz taki ze mnie tuman


oj, czuję że nie będzie to taękie proste jak się wydaje, na chłopski rozum to ja bym tylko wzięła farb brązową z szarą zmieszała i już mamy popiel

I dziękuje bardzo za odpowiedź i zainteresowanie moją nie łatwą sprawą pod względem mojego rozeznania w tym temacie
LoveMy_Town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując