Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nieśmiałe pierwsze kroki na biochemii
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-09-10, 10:48   #14
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Nieśmiałe pierwsze kroki na biochemii

Cytat:
Napisane przez rzęsa Pokaż wiadomość
AsikS - mam nadzieję, że nie mas nic przeciwko mojemu podłączeniu się do Twojego wątku.
Chciałam zacząć podobnie - od Effaclaru K, ale okazało się, że mam mocno ograniczone środki finansowe (badania lekarskie zrobiły mi dziurę w budżecie)
W mazidłach zakupiłam kilka rzeczy i mam już serum z witaminką C. Na dzień używam Avenki, ale mam zamiar zastąpić ją wkrótce tańszym Iwostinem.

Ponieważ jestem już po XXX to chciałam sobie strzelić coś odpowiedniego do wieku.
Wynalazłam Atrederm (retinol + przyzwoita cena). Boję się jednak, czy nie będzie zbyt mocny. Z radą mądrzejszych wizażanek kupiłabym pewnie Zorac, ale on sporo kosztuje

Zaczęłam poszukiwania. Skutek jest taki, że mam w głowie jeden wielki mętlik
Diacneal, diroseal, acnederm, atrederm, skinoren, effaclar do tego AHA i BHA i jescze tego ostatniego (w czym toto jest?) nie łączyć z witaminą C.
Jutro idę do lekarza i chciałam przy okazji poprosić o receptę, ale już całkiem zdurniałam i pewnie znowu nic nie wezmę na mą starość.
Czy ktoś umie pomóc takiemu bałwanowi jak ja?

Kate30, czy Ty masz jeszcze do mnie troszkę cierpliwości
Dziękuję, Ci za dotychczasową pomoc
rzęsa, jam nie Kate, ale może Ci pomogę.
Ja z retinoidów na razie używałam Diacneal (retinal+kwasy AHA) i dla mnie był w sam raz. Ta sama klasa to Diroseal (też retinal). Potem masz juz silne retinoidy, Retin, potem Zorac, potem Atrederm. Zaczynając od Atrederm, zaczniesz od końca i pewnie podraznisz niemiłosiernie buzię. Nie strzelaj sobie ot tak kuracji, bo masz taki a taki wiek. Wszystko nalezy wprowadzać stopniowo, bo ją podrażnisz. Wszystko tez używa się dostosowane do potrzeb i wymagań danej cery.
Spróbuję Ci to uporządkować (teraz możesz sobie poszukać dalszych informacji)
- kwasy BHA (salicylowy) Effaclar K
- kwasy AHA (jest wiele preparatów)
- kwas azelainowy (Acne-derm, Skinoren)
Retinoidy:
- retinol
- retinal (Diacneal, Diroseal, Ystheal)
-retinoidy na receptę: Retin, Zorac, Atrederm.

Rada dla Ciebie: możę spróbuj zainteresować się programem autorki wątku, która chce wszystko wprowadzać stopniowo.
Albo załóż swój wątek z programem pielęgnacji, napisz, jakie problemy ma Twoja skóra, jakie uzywasz preparaty, a dziewczyny pomoga Ci ułożyć sensowny program.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując