Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko o farbowaniu henną - część II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-03, 19:08   #341
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Magdzia94 Pokaż wiadomość
Przed farbowaniem oczyścić sobie włosy z silikonów, samą czynność farbowania wykonać tak jak podaje producent czyli :
"SPOSÓB UŻYCIA:
1. Umyj włosy szamponem bez silikonów.
2. Odpowiednią ilość proszku zalej ciepłą wodą o temp. ok 50°C, wymieszaj do uzyskania konsystencji gęstej śmietany.
3. Kiedy mikstura ostygnie, wciąż jeszcze ciepłą nałóż na włosy.
4. Włosy owiń folią i ciepłym ręcznikiem.
5. Pozostaw na głowie od 30 minut do 2 godzin
6. Spłucz włosy ciepłą wodą.
7. Bądź cierpliwa - kolor, w wyniku procesu utleniania, ściemnieje i uzyska intensywniejszy odcień w ciągu kilku dni od farbowania, czyli nie będę myć przez 2 dni "
Planuję trzymać tak z 1,5 h. Kolor który chcę uzyskać to ciemny brąz, ale taki zeby mu było daleko do czerni jeszcze.
Mam wlosy w 100% naturalne kolor jasny karmelowy brąz i raczej wybiorę hennę khadi orzechowy brąz. Zastanawiałam się nad ciemnym brązem, ale boję się że będą za ciemne.

Czy wszystko dobrze planuję ? Wolę się upewnić niż potem zrobić sobie kuku na głowie.


Bardzo ładne know-how. Mała uwaga odnośnie pkt. 3 - zależy jaka henna, niektóre muszą "dojrzeć". Z dośw. Eld- nakładam od razu, Khadi - muszę ukisić kilka godzin w ciepłym miejscu, inaczej nie chyta


pzdr i powodzenia
mam nadzieję, że witamy w gronie
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora