Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - cos slodko-gorzkiego z nuta wytrawnosci na zime
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-02, 19:33   #15
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: cos slodko-gorzkiego z nuta wytrawnosci na zime

Podbijam wątek, szukam czegoś w tym stylu.

Mam kilka koncepcji jest chodzi o niszę ale problemem jest cena. Zapach ma być tanią zimową alternatywą dla idealnego Black CdG, czymś, co można bez żalu zużyć na wypady do przysłowiowego warzywniaka.

Zapach musi być ciepły, przytulny ale pikantny, słodkawy ale nie ulepny, landrynkowy ani mdły, chętnie orientalny. Słodycz na poziomie Habanity czy BC. Może być męski, nie chcę natomiast perfum "eleganckich". Mile widziane nuty drzewne, kadzidlane, przyprawowe (pieprz, kardamon, cynamon, goździki, imbir już niekoniecznie, daje na mojej skórze efekt oranżadki). Ewentualnie miód, róża, nie-piwniczna paczula, orzechy (nie wiem jaka nuta odpowiada za ten efekt). Nie przepadam za mocno wyczuwalną ambrą, zdecydowanie nie lubię szyprów, kwiatów, piżma i landrynkowych owoców.

Oprócz Blacka i BC podobają mi się w miarę:
Słoń - ale jest zbyt mdły, słodki i popularny
Cynamon L'Occitane z serii do pomieszczeń - jednak trochę zbyt chemiczny
Oriflame Mirage - na mnie to róża i ciemny miód, mało to wykwintne, nieco za słodkie i wcale nie pikantne ale jeśli nie znajdę nic lepszego pewnie go capnę

Odrzuciłam (już pomijam cenę, testowałam jak leci):
Cinema, OI, Shalimar, Alchimie - zbyt "przytulne" i w większości waniliowe, czułam się w nich jak w maśle
Nature Millenaire, Cocon, Belle de Minuit, Theorema, Botrytis, Gaiac, T4T, Ambre Narguille, Cinnamon Bun, Elle EDT i EDP, Gucci EDP - ładne ale brak pazura
Asja, Angel, Wish, Flowerbomb, Jimmy Choo, Hypnotic Poison, Burberry Brit, Hot Couture, Madness, J'Ose, Lutensy, LLL, Mauboussin, Givenchy Pi - zdecydowanie za słodkie
Nu, Dune, Smok, Feminite du Bois, Dolce Vita, Zen - zbyt chłodne, przestrzenne, letnie
Organza, Czarna Coco, J'Adore, Joop, Poison, Opium, Samsara, YDAN, Cinnabar, Habanita - zbyt eleganckie/dojrzałe

Zastanawiam się które z poniższych ewentualnie przetestować (spisałam typy z kilku podobnych wątków). I nie wiem czy któryś z nich jest w miarę tani ale nie wykluczam kupna tylko odlewki:
Amour Indian Holi
Kenzo Amour/Le Parfum
Belle en Rykiel
Inside Trussardi
Time to Play
Lauder Sensuous
Mont Blanc Femme (jeśli tak to które?)
Jil Sander Sensations EDT
Cristobal
Addict
Prada/Intense
Elie Saab Intense
M by Marcel
Ambre des Merveilles
Elixir des Merveilles

Może coś z męskich?
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując