Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-20, 23:19   #1370
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Kurczę, wszystko się pokiełbasiło :O
Miałam włosy (farbowane) na poziomie 3-4, ciemny brąz, odrosty czarne około 1 cm.

1. Zrobiłam pierwszą kąpiel rozjaśniającą (oksy 9%) zaczynając od końcówek.
Efekt: końcówki i środek ciemna miedź (poziom 6?), góra jasno-ruda (p. 8?), odrosty czarne

2. Zrobiłam drugą kąpiel rozjaśniającą, tym razem na końcach i na długości trzymałam ok. 20 minut, po tym czasie nałożyłam na górę i trzymałam jeszcze całość ok. 10 min.
Efekt: na długości rozjaśniły się minimalnie, na głowie też, odrosty zrobiły się ciemno brązowe.

3. Nałożyłam rozjaśniacz (bez odżywki i szamponu) na same odrosty. Kiedy nałożyłam już na wszystkie odrosty na całej głowie, po prostu spłukałam szybko wszystko (wszystko trwało ok. 20 min.)
Efekt: Odrosty zrobiły mi się żółto-kurczakowe, w niektórych miejsach prawie białe!!! Bardzo żałowałam, że nie dodałam do rozjaśniacza szamponu i odżywki, żeby rozcieńczyć.

4. Próbowałam jeszcze rozjaśnić na długości samym rozjaśniaczem, bez szamponu i odżywki, niestety nie chciały się już rozjaśnić zbytnio, tylko troszkę :/

Końcowy efekt jest taki:
U nasady mam teraz kurczakowo-żółte, później są miodowo-pomarańczowo-blond (p. 10-11?), a im niżej tym ciemniej, końcówki są rude (p. 7-8?). Różnica pomiędzy nasadą a końcówkami to około 3 tony. Może na pierwszy rzut oka nie widać tego aż tak, bo przejście między tonami jest łagodne, ale jak się człowiek przyjrzy, to jednak widać, a już szczególnie jak się przyłoży końcówki do czubka głowy.
(Pomijam to, że przez 24h zdążyły mi się zrobić już czarne, widoczne odrosty 1 mm )

Załączam zdjęcia, ale niektóre były robione wczoraj wieczorem, tak że trochę ciemne wyszły. Na pierwszych dwóch zdjęciach włosy są mokre - wydaje mi się, że końcówki są bardziej mokre niż góra, dlatego wyszła taka ogromna różnica.
(W rzeczywistości kolor włosów jest o wiele bardziej jaskrawy i bije po gałach )

Chcę teraz pofarbować włosy na jasny chłodny brąz, ale nie wiem co mam zrobić - przez to, że taka duża różnica jest między górą a dołem
Jaki poziom brać? 7.1? 8.1? 9.1? Oksy 6?

PS Te wszystkie poziomy, które tu wypisałam, to strzelam tak na oko :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140619_202410.jpg (27,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140619_202558.jpg (23,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140619_233605.jpg (37,2 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140620_093517.jpg (19,9 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140618_190036.jpg (25,6 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez nhung
Czas edycji: 2014-06-20 o 23:44
nhung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując