Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy brązowa opalenizna stała się passe?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-11-10, 22:19   #34
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Czy brązowa opalenizna stała się passe?

Cytat:
Napisane przez kkknnn Pokaż wiadomość
Właśnie o to mi chodzi To nie rasizm tylko stereotyp.
Odkąd widziałam film Galerianki to nie mogę przestać kojarzyć wielu opalonych dziewczym z postacią z tego filmu- no nie mogę chociaz się staram.
No i dla niektórych ciemna karancja to uzależnienie. Od opalania można się tak samo uzależnić jak my od bladości (niektóre z nas).


Tanorexia Nervosa
Zgadzam się z Tobą, ale stanowczo uważam, że za dużo nam się namnożyło ostatnio różnych rexii, holizmów i fobii. Chodzi w tym o to, żeby jak najwięcej osób czuło się dotkniętymi poważną chorobą z z jednym z tych poważnych, naukowych sufixów i użalało się nad oba zamiast podjąć jakikolwiek wysiłek samokrytyki A ja nie jestem za zrównywaniem kaprysów z prawdziwymi problemiami i chorobami (jak ANOreksja, ALKOholizm, KLAUSTROfobia).
Wyobraź sobie taką blądyneczkę, która wydaje wszystkie pieniądze na ciuchy, kosmetyki i błyskotki oraz zostawia fortunę na solarce, ale wmawia jej się że cierpi na tanoreksję i zakupoholizm. A więc ona czuje się szlachetną ofiarą losu i robi głupoty dalej
Uczulam tylko na pewne zjawiska medialne, nic personalnego
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując