Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-07-28, 12:31   #421
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja też myję codziennie i jeszcze raz powtórzę. Rozmawiałam kiedyś i z lekarzami i z fryzjerami i każdy z nich powiedział, że to bujda, że włosy się przyzwyczaiły do codziennego mycia i trzeba je odzwyczaić. Zarówno lekarze jak i fryzjerzy mi mówili, że włosy trzeba myć tak często jak tego wymagają byle szampon był delikatny + nie niszczyć włosów prostownicami, lakierami, suszarkami, lokówkami i nie wiem czym jeszcze (ja np. od dziecka nie suszę włosów, jestem w stanie powiedzieć kiedy je przez 21 lat życia suszyłam i dlaczego, tak samo nie używam lokówek ani innych takich). A moja była dermatolog mi powiedziała, że jeżeli ktoś ma włosy przetłuszczające się i myje codziennie to nie powinien myć szamponem do włosów przetłuszczających się, bo takim szamponem powinien myć ktoś kto np. myje włosy, co 4 dni, nie dlatego, że ma już nieświeże czy czymś przykurzone tylko dlatego, że ma tłuste. Ci którym się przetłuszczają codziennie powinni myć szamponem do codziennej pielęgnacji (co raz więcej takich szamponów widzę), bo są delikatniejsze.
tez wyznaje zasade, ze jak wlosy sa juz brudne, to trzeba je umyc. dlatego to nie mnie trzeba by "nauczyc" myc wlosy co drugi dzien, tylko nauczyc moje wlosy sie nie przetluszczac
aktualnie myje wlosy szamponem pokrzywowym yves roche, jest fajny i wydaje sie byc delikatny, nie wysusza mi skory, nie swedzi mnie po nim glowa. ale pewnie znudzi mi sie jak kazdy inny szampon dlatego czaje sie na alverde...
ale moze zanim sie na alverde rzuce, to rzuce sie na cos, co ty polecisz... jakies perelki wsrod szamponow do codziennego mycia?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora