Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-12-06, 18:08   #1937
alibera
Raczkowanie
 
Avatar alibera
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 47
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Dimitrov Pokaż wiadomość
Też mam kilka pytań

Czy:
- liposomy są kompatybilne z takimi nawadniaczami jak mleczan sodu, alantoina i D-pantenol? Chcę je rozpuścić w hydrolacie lub wodzie destylowanej z mleczanem sodu i alantoiną bo w kremach nie potrafię ich używać, psują mi się, nie chcę kolejny raz ryzykować, a w wodzie destylowanej fajnie działały. Tylko nie dodawałam do takiej mieszanki niczego innego.
- mogę dodać do roztworu z SAP 4 gramy kwasu laktobionowego? Chcę go użyć nie tylko do zabezpieczenia witaminy C, ale też jako substancji aktywnej leczącej nieduże teleangiektazje.
Liposomy są wrażliwe na zmiany pH, dlatego dodanie mleczanu sodu bez dodania kwasu (dla zrównoważenia pH) może przyspieszyć rozbicie liposomów. Generalnie powinnaś się trzymać pH producenta liposomów i powinno być dobrze. Z drugiej strony nie wiadomo jak działa na liposomy zwiększenie zawartości soli (mleczan sodu to sól), nie chcę Cię wprowadzać w błąd, ale wydaje mi się, że gdzieś kiedyś czytałam o tym, żeby zawartość soli w preparatach z liposomami nie była zbyt wysoka - ale tutaj nie sugeruj się zupełnie, bo na 100% nie pamiętam. Z drugiej strony mleczan jest dobrym buforem pH, więc najlepszym wyjściem jest chyba dodanie mleczanu sodu + kwasu mlekowego(lub innego).

Alantoina, d-pantenol, tutaj chyba nie ma przeciwskazań.
alibera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując