Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-09-27, 16:23   #1305
biindier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 156
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
nie, nie powinnas sie przejmowac.

generalnie nawet tluste kosmetyki do demiakijazu nie sa tak potencjalnie zapchajace dla osob z tradzikiem, co innego krem, wiec nie ma co wpadac w panike.

ja proponuje uwazac glownie na kosmetyki mocno perfumowane, barwione, silnie konserwowane, z ekstraktami roslinnymi-one czesto wywoluja wiecej szkod takiej cerze niz skladniki znane jako zapychajace, bo podrazniaja, a podraznienie moze wywolac jeszcze wiekszy tradzik

sa gorsze skladniki, patrz wyzej

hmmm

a nie myslalas o tzw. olejach do mycia? sa dostepne na stronie Biochemia urody, w watku o takim tytule, dziewczyny nawet z tradzikiem sie nim zachwycaja

zawiera tlusty olej i emulgator, ten olej nie zostaje na skorze, wiec ryzyko zapchania jest wlasciwie minimalne, a domywaja podobno dobrze. sama niedlugo mam zamiar wyprobowac, ale musze zakupic skladniki
to ciekawe, nigdy w sumie nie zwracałam uwagi czy coś jest perfumowane, barwione czy nie.. Ale chyba mojej cerze to nie szkodzi. Chociaż juz sama nie wiem co jej szkodzi a co nie.. W każdym razie, zacznę na to uważać, zawsze im mniej chemii tym lepiej

Fajna sprawa te olejki Tylko niestety stosuje się je z wodą, a ja chcę tego uniknąć. Chyba, że da się je też jakoś bez wody stosować? bo na BU pisze, że trzeba je traktowac jako normalny żel do mycia twarzy i potem spłukac twarz wodą.

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
A co powiecie na stosowanie kremu Alantan Plus na twarz?? Zawiera Alantoine. http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Alantan tutaj jest opis na dole strony i skład. Zainteresowało mnie to działanie oparzeń słonecznych...bo mam na twarzy takie przebarwnienia tylko one wyglądają na spalone...normalna spalona skóra;/

Ja stosuje go na twarz od miesiąca, sama bym na to nie wpadła, ale to z polecania dermaolog i jest siwetny lagodzi podraznienia nawilża, nawet natłuszcza skóre. Tylko te subst pomocnicze nie wiem czy szkodza? Chociaż cyba najwazniejsze jest ze na mnie dobrze dziala i ze nie zapycha

substancje pomocnicze:
olej parafinowy, lanolina bezwodna, Polawax NF (alkohol cetostearylowy i polioksyetylenowany (20) monostearynian sorbitanu), glikol propylenowy, alkohol cetostearylowy, hydroksybenzoesan etylu (Aseptina A), hydroksybenzoesan metylu (Aseptina M), hydroksybenzoesan propylu (Aseptina P), woda oczyszczona.
Parafina ja bym się nie odważyła dać na twarz.. Alantan mam w domu i stosuję na skórę po goleniu, bardzo dobrze łagodzi dzięki ale na twarz nie, nie, zbyt tłuste jak dla mnie, miałabym wrażenie zatkania totalnego
biindier jest offline Zgłoś do moderatora