Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-11, 23:59   #13
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Niedoczynnosc tarczycy prosze o porade

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
zkrainyoz normalne - podobno przeciętnie u młodych kobiet 5-10 kilo
z "urodowych" objawów jeszcze wypadanie włosów i przesuszona skóra (zwłaszcza łokcie)
Moze byc i wiecej, jezeli byla dlugo nieleczona i towarzysza rowniez inne schorzenia natury hormonalnej...
Nalana twarz, zatrzymywanie wody, szorstka skora, slabe paznokcie...tez sie zaliczaja do urodowych
Cytat:
Napisane przez Orianna Pokaż wiadomość
Dokladne badania , nie tylko TSH ale FT3 i FT4, do tego USG i moze scyntygrafia (ostatnio od niej odchodza,ale USG nie zawsze pokazuje guzki). Moga byc guzki,ktore zaburzaja wydzielanie hormonow. Warto to sprawdzic. I nawet przy tzw wolu obojetnym czasem trzeba brac leki.
Do porzadnego endokrynologa marsz!
Jeszcze antyTPO i antyTG do kompletu! Pewnosci nigdy za wiele
Cytat:
Napisane przez $marciak Pokaż wiadomość
Witam.Ja ma Hashimoto w kierunku niedoczynności,kiedy miałam za wysokie wyniki to tyłam mimo,że bardzo mało jadłam.Po ustaleniu z endokrynologiem odpowiedniej dawki leków wszystko wróciło do normy.Ja najlepiej czuję się kiedy mam TSH jak najbliższe 0-> normalnie funkcjonuję bez senności itp.Myślę,że każdy ma swoją normę przy której czuje sie dobrze.Najważniejsze to mieć dobrze "ustawione" leki.Pozdrawiam i życze lepszego samopoczucia!

Cytat:
Napisane przez ewakuacja Pokaż wiadomość
No i tez juz wiem skad moja sennosc ! Dlugo spie - jestem zmeczona i zudzona . Malo spie- tez jestem senna i zmeczona.. Czy 4.93 TSH to duzo?
To zalezy od tego ile masz lat, czy Twoja tarczyca jest na tle hashiego czy czegos innego. U mnie taki wynik by nie przeszedl, zaden powyzej 2 nie przejdzie. Najlepiej sie czuje miedzy 1,2 a 1,7 (obecnie mam mimo lekow okolo 30, fT4 do normy sie zalapuje 0,001 pod koniec lutego bede miala sprawdzane antyTPO oraz antyTG, ale podejrzewam ze wyniki moga byc straszne jezeli mam takie TSH przy 150ug euthyroxu). Jak mawia moja endokrynolog TSH musi byc w normie, ale nie za blisko dolnej granicy, ani gornej. Takie w sam raz...

Jesli mozna to zapraszam hashimotki i przewlekle niedoczynne i nadczynne do watku spolecznosciowego wszelkich przewleklych TU Tarczyc tam Ci u nas dostatek Wsparcie, dobre slowo zawsze sie znajdzie
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując