Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-04-12, 21:58   #232
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez Libba Pokaż wiadomość
Widzę, że tutaj można usłyszeć dobre rady, więc może i w mojej sprawie będziecie znać odpowiedzi.. Mam właśnie parę pytań dotyczących pielęgnacji, a konkretnie to oczyszczania skóry z lekkim trądzikiem. Może troszkę to rozszerzę: mam 16 lat i mój trądzik jest jak przypuszczam reakcją alergiczną na żele do mycia twarzy. Od jakiegoś czasu zaobserwowałam, że wiele żeli mnie uczula. Nie zmieniam ich często, ale jak się pojawiła wysypka to wiadomo-trzeba. Jest jeden, który nie uczula i jest dobry, ale.. strasznie wysusza. Dodam, że kremów moja skóra także nie toleruje. Postanowiłam zrobić mały eksperyment i kompletnie zmienić sposób oczyszczania. I tu przechodzimy do sedna.. Chciałabym poznać Waszą opinię i ewentualne rady. Czy mycie twarzy samą wodą jest dobre ( dodam, że będzie to woda przegotowana ) ? Nic więcej.. tylko woda, rano i wieczorem. Ostatnio właśnie czytałam, że wiele dziewczyn wyleczyło w ten sposób problemy ze skórą spowodowane kosmetykami. Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam, Libba
Ja sądzę, że to niezła bujda na resorach. Samą wodą nie zmyjesz brudu z caałego dnia oraz sebum. Środki myjące działają w ten sposób, że tworzą kompleksy z brudem, tworzy się emulsja łatwo zmywalna przez wodę. A sama woda?? Za mało.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując