Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pielęgnacja dziecka (niekoniecznie naturalna)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-06, 17:38   #117
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pielęgnacja dziecka (niekoniecznie naturalna)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
juz ci anna87 co nieco napisala, ale ja jeszcze raz podkresle: wysokie SPF niestety nie gwarantuje wysokiego PPD. ja bardzo ubolewam nad faktem, ze vichy juz nie produkuje kremu aqualia z SPF15 & PPD18. coz to byl za duet ochrona przed UVA - a wiec przed przebarwieniami, zniszczeniem kolagenu - na poziomie wysokich filtrow, a SPF taki akurat na codzien.
.
Ja do tego filtra podchodzilam sceptycznie, bo wiadomo ze nie da sie ( poki co) wyprodukowac filtra ktory ma wyzsze UVA od UVB. W testach wiele filtrow nawet wykazala, ze nie maja tak wysokiego SPF i PPD jak bylo napisane na opakowaniach i po tym weszly przepisy, zeby zmienic opisy i nie umieszczac PPD tylko zastosowac oznaczenia ochrona niska, srednia, wysoka i bardzo wysoka. Filtry o SPF 20 kwalifikuja sie do sredniej ochrony, a zebym ja miala czyste sumienie, to nie schodze ponizej SPF 30. Juz jasniej chyba nie umie napisac, dlaczego nie schodze ponizej 30-tki.


P.S. List wyslalam, oby szybko doszedl, wsadzilam ci tez probki masek od L´Occitane ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując