Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-09-11, 15:46   #4897
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu tego kremu pod względem zapychania. Chodzi mi o dość dobre nawilżenie na dzień, mam cerę mieszaną, trądzikową, skłonną do zapychania.

GEROVITAL Plant, Krem nawilżający na dzień 20-45 lat
Ceramidy, Fitohormony,Kompleks Herbatonic, Olejki roślinne
Bez konserwantów, Szarotka Alpejska Ekstrakt ekocertyfikowany


Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Glycine Soja Oil, Octyldodecanol, Dimethicone, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Polyacrylamide, C13-C14 Isoparaffin, Laureth-7, Theobroma Cacao Seed Butter, Propylene Glycol, Hypericum Parforatum Flower/Leaf/Stem Extract, Thymus Serpillum Extract, Althaea Officinalis Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Leontopodium Alpinum Extract, Parfum, EDTA, BHA, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Glycosphingolipids, Sodium Surfactin, Phospholipids, Tocopheryl Acetate, Cholesterol.

pogrubione skladniki wiele os zapychaja. to krem nawilzajacy dla mlodej skory.
zawiera silikon- ale nie sadze ze by zapchal ten silikon
ale ma w skladzie to i dla mnie to dyskwalifikuje ten krem poczytaj w net i sama podejmij decyzje. to skladnik pochodny formaldehydu, ma działanie rakotwórcze.

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Humbelina93 Pokaż wiadomość
Witam prosiłabym o analizę tych kremów :

Pervoe Reshenie, Krem do twarzy intensywny - cera trądzikowa

Skład:
Aqua, Rhaponticum Carthamoides Extract, Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract, Equisetum Arvense Extract, Citrus Grandis Seed Extract, Carum Petroselinum Seed Extract, Mineral Oil, Glycine Soja Oil, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Ceteareth-20, Stearic acid, Metylparaben, Propylparaben, Allantoin, Citric Acid, Parfum, Tetrasodium EDTA.
ma niby mineral oil ale to nie znaczy zapcha. krem bdb- jesli ich kremy sa takie jak sera to warto je przetestowac. widze ze zawiera b duzo ekstraktu z takiej rosliny szczodrak ? zapomnialam jak sie po pl nazywa- b cenna dla cer tradzikowych ma tez ekstrakty przeciwrodnikowe mozna mu zarzucic tylko brak filtrow


Cytat:
Napisane przez Humbelina93 Pokaż wiadomość
Pervoe Reshenie, Krem do twarzy intensywny z efektem wybielającym - 15% ekstraktu z pietruszki

Skład:
Aqua, Tincturas, Carum Petroselinum Parsley Extract, Silybum Marianum, Spiraea Ulmaria Flower, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Yeast Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Niacinamide, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Mineral Oil, Glycine Soja Oil, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Ceteareth-20, Stearic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Citric Acid, Parfum.
kolejny bdb krem pervoe - ja ich kosmetyki czesto biore w ciemno . do tego sa tanie. podoba mi sie w ich kremach tez to ze jak nazywaja go pietruszka to ona naprawde w tym kremie jest a nie ze czai sie za parabenem (a czesto gdzies poza skladem inci)
plus za obecność wit b3



Cytat:
Napisane przez Humbelina93 Pokaż wiadomość
Pervoe Reshenie, Baikal Herbals – krem matujący do twarzy na dzień – do cery tłustej i mieszanej (bez parabenów i PEG)

Skład:
Aqua with infusions of: Jasminum Officinale Oil, Thymus Vulgaris Extract, Scutellaria Baicalensis Extract, Organic Calendula Officinalis Extract, Organic Melissa Officinalis Extract, Organic Thymus Vulgaris Extract; Cyclopentasiloxane, Tri C14-15 Alkyl Citrate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Glyceryl Stearate, Mica, Talc, Titanium Dioxide, Lauroyl Lysine, Poliglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Carbomer, Allantoin, Panthenol, Bisabolol, Parfum, Xantan Gum, Zn PCA, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Citric Acid.

kolejny krem do testow, nie wiem jak tu bedzie z matem ale zapchac nie powinien

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
Proszę o analizę

Nantes, Nano Aqua +, Głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy

Skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocoamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Sodium Laurolyl Sarcosinate, Glycerin, Butylene Glycol, Echinacea Purpurea, Camelia Sinensis Extract, PEG-7, Glyceryl Cocoate, Propylene Glycol, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacid Acid, 1,10-Decanediol, Xanthan Gum, PEG-26-Buteth, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Mathylisothiazolinone, Caprylyl Glycol, Perfume
sklad przecietnego zelu do mycia. ot po prostu zel. jezeli stosujesz do mycia twarzy silne detergenty to zel ok, jesli stoisz na stanowisku ze twarzy nie nalzy traktowac silnymi detergentami to nie ok.
swojej twarzy bym nim nie umyla ponieważ jestem wyznawca teorii nr 2 . przykladowe delikatne srodki do mycia buzi :
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...sensitive.html
powyzszych produktow sama uzywam do mycia twarzy- to nie zn ze tylko ich nalezy uzywac kazdy ma swoich ulubiencow

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie dziewczyny, mysle, ze to odpowiednie miejsce, zeby zadac pytanie co do mycia twarzy.

Mam taki produkt:

Dr Greve Sensitive.

Krem do mycia, bez mydla, ph5.5
do suchej skory, z naturalnymi skladnikami.

sklad: Aqua, Cocamidopropyl Betaine,Sodium Laureth Sulfate, Sesamum Indicum Seed Oil, Glycerin, Lauric Acid, Cocamide MEA, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Petrolatum, Avena Sativa Kernel Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Lanolin Alcohol, Citric Acid, Sodium Benzoate, Butylene Glycol, Titanium Dioxide, Parfum.

link do produktu: http://www.plusstid.no/Produkter/Skj...sitiv-Dusjkrem

Czy jest on dosc delikatny, zeby myc nim twarz?

Z gory dziekuje za odpowiedz
jest on delikatniejszy od niektorych zeli do twarzy ale tez zawiera sls- na temat tego detergentu znajdziesz tys wiad w net.
delikatne srodki do mycia twarzy - linki powyzej
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora