Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-06, 09:31   #498
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Kwas migdałowy- proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez seclusion Pokaż wiadomość
4. Wprowadzam nowy kosmetyk - peeling z korundu, raz w tygodniu uzywam


Pytanie: Co sądzicie o tym? Moim celem jest redukcja przebarwien potradzikowych.
Wydaje mi się, że jakikolwiek peeling mechaniczny, nawet najłagodniejszy po kwasie migdałowym może tylko zaszkodzić, bo skóra jest bardzo osłabiona, łuszczy się i nie jest wskazane przyspieszać to mechanicznie. Jedyny chyba ok byłby peeling enzymatyczny z bromelainą.

I drugie pytanie: Ile masz lat? Nie myślałaś o retinolu??
http://www.biochemiaurody.com/slownik/retinol.html
Retinol ma działanie lekko złuszczające tez, ale przede wszystkim odbudowujące skórę, rozjaśnia plamy itp.
Ja bym się bała nadmiaru kwasów, moje eksperymenty z kwasem migdałowym i mlekowym skończyły się niefajnie, skóra była nadmiernie podrażniona, wciąż się łuszczyła, a po miesiącu - dwóch od zaprzestania dostałam jakiegoś koszmanego wysypu na czole (gdzie nie miałam trądziku nigdy!), z którym walczyłam ponad miesiąc... A kwasów starałam się uzywać naprawdę ostrożnie. NIe chcę Cię straszyć, ale jeśli jesteś około 30tki, to myślę, że retinol jest lepszą opcją .
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując